Мета Путіна – виснажити Україну

< Назад до записів

 

 

Кінцевою метою Путіна залишається виснаження України. А щоб виснажувати - підходять будь-які засоби. Руйнування, які ми бачимо в різних мирних містах не лише Донецької області, а й Одеської, Запорізької та Харківської областей, свідчать про садистко-кримінальну логіку, яку ми спостерігали за часів режиму Януковича на Майдані. Тоді було очевидно, що чим більший буде тиск, тим більшим буде спротив і питання часу коли жорстка система трісне. Однак, всупереч очевидному здоровому глузду підбурюваний Путіним Янукович продовжував тиснути.

 

Зараз їхня логіка така сама: їм здається, що чим більше жорстокості вони покажуть, тим більше вони нас залякають. Але це не спрацьовує.

 

Ситуація важка і очевидно буде залишатися важкою ще довгий час. Вже зараз окрім боїв, наступу з боку бойовиків, спостерігається ще і посилення терору та психологічного тиску. Заяви російських політиків постійно направлені на перенесення відповідальності на Україну. Безумовно, воювати один на один нам з Росією важко, але зараз ми захищаємо не тільки себе, але і весь демократичний світ. Тому варто згадати про те, що перемир’я підписували не тільки Україна та Росія, але і західні партнери. Нині той час, коли у відповідь на шалений тиск з боку Росії наші партнери мали б зробити не лише заяви, але й практичні кроки на нашу підтримку, показати свою жорстку позицію та рішучість.

 

Я маю сумнів щодо остаточного припинення вогню. Ситуація буде вирішуватись не тільки військовими, але й дипломатами. На моє переконання, тільки спільними зусиллями можливе вирішення ситуації. В разі якщо вогонь з боку терористів не припиниться, нам треба продовжувати вести бойові дії, не мати ілюзій щодо договороспроможності Путіна і чекати, поки для Росії наслідки агресії стануть занадто важкими, щоб її продовжувати.

 

Якщо Україну знову, як після вересневих домовленостей, залишать наодинці з терористами яких підтримує Росія, то миру не буде. Але за серйозної підтримки наших партнерів, з’явиться достатня кількість важелів впливу на терористів та на Росію. Якщо бойові дії продовжуватимуться, нашої самостійної військової потужності вистачить ще принаймні на 6 місяців. Говорячи про необхідну допомогу, не можна визначити окремий необхідний тип озброєння, необхідна комплексна допомога, узгоджена з нашими власними зусиллями із переозброєння.

 

Щодо вдосконалення законодавства. Для нас це є повсякденна робота. Є багато законів, що потребують негайного вдосконалення. Багато говорять про воєнний стан, але відповідний  закон є застарілим і потребує значних змін. Однак, всі ці зміни є довготривалим процесом, при цьому, паралельно треба зміцнювати військо і працювати з союзниками. Потрібно розуміти необхідність витримки і наполегливості і не плекати ілюзій, що Путін зробить логічний висновок про доцільність миру. Путін вірить в обман і жорстку вертикаль. Він продовжить тиснути поки не обдурить, або поки не трісне.

 

 

 

Фото -  tsn.ua

Блоги

Публікації

X
X

Партнери