Про можливість розміщення елементів системи ПРО

< Назад до записів

Нещодавно, Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив:

"Потрібна взаємодія та системна координація зусиль усіх провідних країн світу. Це повинен бути комплекс економічних, політичних та військових заходів. У тому числі, і значне посилення спільної системи захисту від ядерної загрози та розгортання додаткових позицій системи ПРО. Не виключаю, що для захисту від ядерної небезпеки, ми змушені будемо проводити консультації щодо розміщення компонентів системи ПРО на території України"

Від 20 травня 2015 року

Чи потрібна така система Україні? Перш ніж відповісти на поставлене питання слід врахувати декілька факторів.

Перш за все, важливо було б знати чи була погоджена ця заява з партнерами, які потенційно могли б розмістити ці засоби або ця заява була зроблена ініціативно Україною.

По-друге, важливим є те, що наше керівництво,зокрема Президент та РНБО, можуть на міжнародній арені розмовляти жорстко. Водночас, важливо не забувати наші внутрішні реалії, і не лише робити декларації про вступ в НАТО, розміщення ПРО  тощо. У цьому контексті слід згадати, що нещодавно була заява спеціального представника генсека НАТО  Джеймса Апатурая про те, що воєнна реформа в Україні відбувається занадто повільно. Було  також інша корисна критика, щоб ми не захоплювались заявами і не забували про те, що наші війська недостатньо забезпечені засобами зв’язку, засобами розвідки, нічного бачення. Ми можемо констатувати той факт, що зараз повторюється ситуація, яка була з бронежилетами минулого року, коли затягуються тендери, присутній лобізм. Керівництво країни робить жорсткі заяви для зовнішнього оточення, хоча людей, особливо тих, хто на передовій, хвилюють зовсім інші речі.

В контексті цього, слід звернути увагу на роботу Комітету з питань нацбезпеки та оборони. Попри все, роботу комітету характеризує те, як часто комітет виїжджає до людей, до органів військового управління, проводить виїзні засідання на оборонних підприємствах. Якщо працювати тільки з паперами та запрошувати до себе з доповідями, то це навіть не половина справи. Слід активізувати саме польову роботу.

Тому, щоб не робити нових помилок, і політичному і військовому керівництву слід звертати більше уваги на поточні військові проблеми, які є досі не вирішеними.

 

Фото взято з відкритих джерел

Блоги

Публікації

X
X

Партнери