Щодо полонених російських спец. призначенців Єрофеєва та Александрова.

< Назад до записів

 

 

 

Це питання – про їх подальшу долю – є досить складним і доволі тонким.  Перш за все треба встановити ступінь вини та відповідальності за те, що відбулося.  Адже їх взяли у полон на місці злочину. Вони вбили солдата ЗСУ.  Крім того, є іхня зброя, і зараз буде визначатися чи з цієї саме зброї було вбито нашого солдата. Сьогодні їх звинувачують у тероризмі, адже вони незаконно проникли на територію незалежної держави, де вбили громадянина цієї країни, а також можливо скоювали інші злочини, які зараз розслідуються. Важливо зазначити що ці люди не військовополоненими.  Адже з юридичної точки зору, Україна не веде війну з Російською Федерацією.  Але при цьому, формально, РФ здійснює агресію проти України. Тому питання щодо обміну є так само суперечливим, адже українські полонені формально так само не є військовополоненими. Формально вони є заручниками.  У нашому випадку мова йде про злочинців, що були затримані безпосередньо на місці злочину, тому рішення щодо обміну не може бути прийнятим без рішення суду та слідства СБУ.  Перш за все має бути доведена вина і проведені слідчі дії щодо причетності до інших злочинів. Вже після цього, в залежності наскільки важкими були їхні злочини, має прийматися позитивне або негативне рішення щодо обміну.  На мою думку, питання щодо затриманих солдата і офіцера будуть вирішуватись по-різному. Важливо враховувати той факт, що поки що Росія не визнає їх навіть військовослужбовцями.

 

В залежності від професіоналізму співробітників СБУ, дипломатів, юристів та політиків може бути доведена очевидна терористична діяльність РФ на території України. Крім того, якщо буде доведена причетність затриманих до подій у Волновасі та Маріуполі де загинули жінки та діти, це може стати інформаційним приводом для підриву російської міфологеми про так званих «карателів». Це може бути доведено через покази свідків, якщо вони це визнають, по співставленню карти, по відео- та аудіо- доказам.  

 

Щодо інтересів України. Я не виключаю того, що рано чи пізно ми можемо піти на домовленість про обмін, навіть обмін цих двох полонених на тих українських солдат які знаходяться в полоні у терористів, і чий полон не став відомий широкому загалу,  але в будь-якому випадку я не думаю що це станеться скоро. З російського боку буде продовжуватись гальмування, та пошук способу відволікти увагу від факту затримання цих військовослужбовців. Треба розуміти, що вони самі по собі є важливими джерелами інформації, вони є свідками. Просто так їх ніхто не відпустить.

 

 

 

 

 

Блоги

Публікації

X
X

Партнери