Чому саме Мар’їнка?

< Назад до записів

Для наступу в напрямку Мар'їнки було кілька причин: довгострокові і короткострокові. Найбільш вірогідними причинами я вважаю наступні.

Довгострокова причина -  незважаючи на всі заяви російського керівництва про те, що ДНР і ЛНР - це територія України, поступатися в політичному контролі над ними воно не збирається. Російське керівництво хоче, щоб ця територія впливала на Україну, але Україна на неї не впливала.

Для цього, зокрема, необхідно зробити ці території більш стійкими проти економічних, соціальних та адміністративних проблем, які сепаратисти і найманці не хочуть і не можуть вирішувати. Тому вони намагаються потихеньку, без різких порушень Мінських угод відтісняти українські війська від основних адміністративних центрів – міст Донецька і Луганська - трохи далі, на 20-30 кілометрів. Зараз наші війська перебувають на околицях Донецька і досить близько до Луганська.

Крім того, їм потрібно зробити все можливе для захоплення Маріуполя. Це багато чого б вирішило і з точки зору транспорту, безпеки цієї території, а також з політичної та пропагандистської точок зору. Це перманентний тренд, завдяки якому постійно утримується напруга.

Інший перманентний тренд - утримувати Україну в напрузі, випробовувати терпіння її військових і всього народу, коли постійно надходить інформація про поранених, загиблих. Також поширюється корупція серед блокпостів, які контролюють пункти пропуску на лінії розмежування - щоб втомилися партнери України.

Крім цього, ми спостерігаємо постійне пересування на більш вигідні для терористів рубежі лінії розмежування. Але вони це роблять так, щоб не спровокувати жорстких звинувачень у порушенні мінських домовленостей, хіба що тільки пару заяв про "глибоку стурбованість" або дрібні санкції - але при цьому вирішити стратегічні для них питання. Вони продовжують виснажувати Україну, використовуючи ЛНР і ДНР як троянського коня.

Однак я не виключаю, що крім перерахованих є й інші важливі короткострокові причини. Наприклад, саміт "Великої сімки": Росія хоче продемонструвати свій вплив на ситуацію, нагадати світові про те, що цей конфлікт без узгодження з Росією завершити не вдасться, і війна буде тліти стільки, скільки захоче Москва.

Наступ під Марїнкою підтвердив також участь регулярних російських військ і спецназу в цій локальній тактичній операції. Так, зокрема, один з них був захоплений живим, але під час мінометного обстрілу його свої ж російсько-терористичні війська вбили. У нас кажуть, що з того боку вбито чотири людини, але, наприклад, сайт новин Севастополя цитує одного зі свідків з боку терористів, який говорить про шість загиблих лише з диверсійно-розвідувальної групи "Рязань".

Ще одна причина - останнім часом посилився тиск Україні в плані боротьби з корупцією на лінії розмежування. Зокрема, були відповідні заяви губернатора Луганщини Геннадія Москаля про те, що потрібен жорсткий контроль над поставками продуктів, товарів на окуповану територію і перетином людьми пунктів пропуску, оскільки там багато корупції. Не виключаю, що ця операція в Мар'їнці націлена нагадати українській стороні попередні обіцянки терористів: якщо Україна буде блокувати обмін людьми і товарами по лінії розмежування, особливо поставки продуктів, у терористів не буде іншого виходу, окрім як наступати.

Думаю, що українським спецслужбам треба жорстко розібратися, хто зацікавлений в корупції на блокпостах з української сторони, тому що без корупції в керівних військових органах, на рівні бригад і ШТАБУ АТО деякі речі там би ніколи не відбувалися. Диму без вогню не буває і, я думаю, корупція ще часів Януковича проявила себе там у всій красі, незважаючи на війну. У цьому напрямку спецслужбам потрібно добре попрацювати.

Витяг з інтерв’ю «Главред», автор - Надежда Майная

Фото взято з відкритих джерел

Блоги

Публікації

X
X

Партнери