Експерти Інституту «Нова Україна» презентували позиційний Меморандум щодо тимчасового та обмеженого формату ухваленої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

< Назад до записів

Головні радники Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Ірина Клименко та В’ячеслав Потапенко презентували у Києві 15 квітня позиційний Меморандум щодо тимчасового та обмеженого формату ухваленої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами, експертів, часткове підписання Угоди про асоціацію, можливо, не задовольнить усе українське суспільство, проте безперечно відіграватиме стабілізаційну роль у процесі розбудови української державності.

Як наголосив Головний радник Інституту «Нова Україна» В’ячеслав Потапенко, процес подальшої імплементації цієї Угоди та перехід до нового етапу співробітництва України та ЄС залежатиме від політичної волі оновленої влади та спроможності громадянського суспільства чинити дієвий вплив і контролювати виконання владою своїх зобов’язань.

Він зазначив, що Євросоюз може дати Україні нормативи та стандарти, на яких вона може будувати нову інституційну систему. «Україна довгі роки існувала як нащадок Радянського Союзу. Те, що ми спостерігаємо в останні місяці — це крах, припинення існування Української Радянської соціалістичної республіки, яка була певною мірою модернізована, але термін її існування на сьогоднішній день вже вичерпався», — сказав експерт.

Головний радник Інституту «Нова Україна» Ірина Клименко, наголосила, що підписана 21 березня 2014 року політична частина Угода про асоціацію між Україною та ЄС вже діє. «Україна визначилася зі своїм майбутнім, що Україна це точно Європа, і ЄС, у свою чергу, підтримав Україну», — зазначила вона.

Для України в цьому документі сконцентрувався весь перелік питань, які складають її цивілізаційний вибір, додала Ірина Клименко. За її словами, враховуючи агресію Росії, Угода про асоціацію між Україною та ЄС стає також операційним документом, який допомагає українській державі заново відбудовувати свої інститути.

«Українська стратегія інтеграції щодо ЄС, так само як і європейська стратегія інтеграції щодо України змінюватиметься. Ми розуміємо, що цей процес тільки почався і всі новації ще попереду», — переконана експерт.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери