Парламент повинен негайно створити уповноважену депутатську групу для вирішення кримської кризи –директор Інституту «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв

< Назад до записів

Верховна Рада України повинна якнайшвидше створити уповноважену депутатську групу для вирішення гострих проявів суспільно-політичної кризи, яка сьогодні розгортається в Криму. Таку думку висловив директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв.

«Зараз український парламент повинен прийняти рішення щодо формування уповноваженої депутатської групи із представників різних фракцій. Ця група повинна провести перемовини з парламентом Криму, із представниками різних громадських організацій, втрутитися в ситуацію в Севастополі для збереження не тільки української стабільності, але й стабільності в Європі та в євразійському регіоні», ¬¬–– переконаний А.Єрмолаєв.

За його словами, кримська криза як частина загальноукраїнської кризи має свій геополітичний вимір. На думку А.Єрмолаєва, він пов’язаний з тим, що розіграш кримської карти несе загрозу не лише безпеці України та її державності, але й безпеці євразійського регіону.

«Я б назвав сьогодні Крим детонатором кризи в Російській Федерації. Мені незрозумілі позиції російських політиків, у тому числі представників влади, які приймають недалекосяжні рішення, наприклад стосовно паспортів. Вони не розуміють, що детонація кримської кризи може перенестися і в російський політичний та гуманітарний простір», –– сказав директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна».

Він не виключив, що з точки зору великої геополітичної гри розіграш кримської карти є антиросійським сценарієм, який може призвести до появи так званої «дуги нестабільності», яка об’єднає кавказькі та кримські проблеми Росії.

Як зазначив А.Єрмолаєв, зараз необхідно якнайшвидше прийняти рішення узгоджене між українським та російським керівництвом стосовно позиції забезпечення прав людини і громадянських прав у Криму та узгодити українсько-російську позицію з цього питання в ОБСЄ.

«Сьогодні питання дестабілізації в Криму виходить за межі суто української проблеми й стає проблемою дестабілізації євразійського регіону, включаючи велику Європу», –– резюмував експерт.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери