Директор Інституту «Нова Україна» А.Єрмолаєв: Меморандум про Національну Єдність відкриє Україні шлях до виходу з кризи

< Назад до записів

Підписання Меморандуму про Національну Єдність відкриє Україні новий «коридор можливостей» для виходу з нинішньої кризи. Про це в ефірі «ГромадськеTV» сказав директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв, представляючи план дій «Шлях до національного миру: перші десять кроків».

На переконання директора ІСД «Нова Україна», в найближчі дні парламент повинен скликати всеукраїнський Форум Національної єдності за участі уповноважених депутатських делегацій від усіх парламентських фракцій та груп, делегацій від обласних рад, представників громадянського суспільства. «Важливо спробувати організувати Форум Національної єдності. Нам дуже потрібен від усіх регіонів і парламенту Меморандум про Національну Єдність, який має зняти питання спекуляції щодо стихійної федералізації», — сказав А.Єрмолаєв.

Він також наголосив, що, згідно з планом, Україні необхідно мати новий політичний договір, який зніме питання легітимності оновленого Уряду. «Я пропоную перезавантажити Уряд. Провести Форум, розробити рекомендації й механізми, виходячи з яких парламент сформує новий Уряд. Цей Уряд повинен бути визнаним на заході й на сході і мати високий ступінь легітимності та визнання», — зазначив директор ІСД «Нова Україна». За словами А.Єрмолаєва, Україні важливо поновити діалог із Росією, для чого необхідно визначити спеціального парламентського повноважного, який би допомагав МЗС налагоджувати ці відносини. «Необхідно організувати багатосторонні переговори із забезпечення реалізації Будапештського меморандуму, на який ми спираємося в царині безпеки», — додав він.

На переконання директора ІСД «Нова Україна», також необхідно ініціювати скликання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ і, користуючись цією нагодою, запропонувати проведення конференції ОБСЄ, присвяченої українському питанню. Він зазначив, що доречно поставити питання про скликання спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Україні. А.Єрмолаєв також запропонував створити групу з іноземних дипломатів, що працюють в Україні, яка б вирушила до Криму для фіксації фактів порушень з боку збройних сил Росії.

За словами експерта, Україні важливо також співпрацювати з міжнародними інститутами в СНД, зокрема, запропонувати країнам-учасницям провести позачергове засідання Ради Глав держав СНД із порядком денним про дотримання угоди ОБСЄ в євро-азійському регіоні.

А.Єрмолаєв також підкреслив важливість організації міжпарламентських слухань Україна-РФ з питання щодо дотримання та виконання Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією, а також угод, прийнятих в рамках реалізації цього договору.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери