Відсутність національного компромісу стала причиною деструктивних подій на сході й півдні країни — директор ІСД «Нова Україна» А.Єрмолаєв

< Назад до записів

Відсутність національного компромісу при формуванні нової влади, сумніви в її легітимності стали причинами початку деструктивних подій на сході й півдні України. Таку думку в ефірі #5канал висловив директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв.

За його словами, сьогоднішня ситуація у південних і східних областях — це спроба штучно створити події дзеркальними до тих, які донедавна відбувалися у інших регіонах, де протестувальники брали участь у реорганізації органів місцевого самоврядування.

Активізація деструктивних процесів зумовлена тим, що нова українська влада дала привід сумніватися у своїй легітимності. «Легітимності не у правовому сенсі, я не хочу критикувати дії парламенту — він працював оперативно», — сказав А.Єрмолаєв. На його переконання, для того, щоб забезпечити у країні нову рівновагу, потрібно було реалізувати формулу національного компромісу. «Було багато вірних пропозицій про створення технічного Уряду, який би був поза політикою, врівноважений в плані представництва. У такому випадку ми могли б і на заході і на сході говорити, що це компроміс, який працює до оновлення нової влади», — наголосив директор ІСД «Нова Україна».

А.Єрмолаєв висловив переконання, що саме відсутність цього компромісу дала привід зовнішнім силам і силам всередині України розпочати дзеркальне, штучне повторення протестних акцій з антидержавними гаслами.

«Останні заяви і лідерів Російської Федерації, і участь екс-президента Януковича, який є складовою цього сценарію, свідчить про те, що рішення про повернення України в зону впливу Росії, яке можливе за рахунок формування сильних проросійських регіональних еліт, політично прийнято», — сказав директор ІСД «Нова Україна».

У той же час експерт зазначив, що ці сценарії не спрацьовують, оскільки українці, навіть ті, які не підтримують нові політичні сили у владі, не бажають війни, і не бажають роз’єднання України.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери