Територіальні громади Криму повинні дати оцінку референдуму — А.Єрмолаєв

< Назад до записів

Всекримський з’їзд місцевого самоврядування, який би від імені громад дав оцінку проведеному референдуму, став би важливим фактором виходу із кризової ситуації на півострові. Таку думку директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв висловив в ефірі телеканалу ICTV.

За його словами, у питанні вирішення кризи досі не реалізований такий ресурс як місцеве самоврядування Криму. «Не лише сумнівний парламент Криму, але й селищні, сільські, міські ради Криму, які об’єднують різні територіальні громади, мають визначити свою позицію — яким далі має бути їх життя», — сказав А.Єрмолаєв. Він зазначив, що сьогодні доцільно було б провести Всекримський з’їзд місцевого самоврядування, який би міг дати свою оцінку референдуму від імені громад, а не від імені абстрактного парламенту.

Директор Інституту «Нова Україна» підкреслив: зараз українській владі надзвичайно важливо зробити все, щоб цей референдум розглядався лише в площині соціологічного дослідження, опитування, яке не має юридичної сили. «Вже зараз потрібно дати сигнали про те, що Київ напрацьовує окремішню економічну, політичну та культурну програму врегулювання кримського питання. Сигнали повинні бути зрозумілі й чіткі: Україна — Криму», - наголосив він.

На думку експерта, владі сьогодні потрібно знайти всі можливості для того, щоб був організований новий національний діалог на всіх рівнях. «Я маю на увазі спільну національну ідеологію, національну політику, яка має бути близькою для кожного українця, незалежно від місця проживання і покоління, яке він представляє», — переконаний А.Єрмолаєв. Він додав, що потрібна нова політична угода, яка забезпечить більш збалансований склад влади. На міжрегіональному рівні необхідне поновлення діалогу між територіями України. «Нам потрібні представники у владі, які будуть визнані як такі, що представляють інтереси всієї української нації. У нас дефіцит таких політиків», — сказав директор Інституту «Нова Україна».

На переконання А.Єрмолаєва, важливо також врегульовувати відносини з Росією, з якою досі немає офіційних перемовин. «Саме на цьому тижні, терміново потрібно приймати рішення про організацію міжпарламентських українсько-російських слухань щодо ситуації в Криму та щодо виконання діючого договору, який визначає наші країни як стратегічних партнерів», — сказав експерт.

Він також додав, що Україні потрібно готуватися до позачергової Генасамблеї ООН, яка скоріш за все підтримає позицію нашої країни. «Це поставить міжнародну крапку щодо референдуму в Криму», — зазначив А.Єрмолаєв. Окрему увагу необхідно приділити організації окремої конференції ОБСЄ стосовно ситуації в Україні, а також щодо напрацювання нової базової угоди, яка б дала стимул розвитку ОБСЄ. «Зараз відчувається дефіцит допомоги, у тому числі — по лінії військових експертів, миротворчих формувань, оскільки ні окремі країни, ні військово-політичні союзи не можуть зараз допомогти Україні», — підкреслив директор Інституту «Нова Україна».

За словами А.Єрмолаєва, у Кремлі вже зрозуміли, що той варіант, який був вигідний російській владі, не спрацював. «Не було враховано те, що настрої українців 2014-го року суттєво відрізняються від початку 1990-х років. Глобального масового проросійського руху, як і федерального, в Україні як нема, так і не буде. Скільки ще протримаються ці спецоперації в Харкові, Донецьку? Це не може тривати вічно», — зазначив він.

Навіть, якщо визнати результати референдуму, для Росії це крок до самоізоляції, переконаний А.Єрмолаєв. За його словами, вже останні перемовини між Росією і західними країнами свідчать, що Москва поступово шукає варіант кроку назад. «Зокрема сигнал про те, що Росія зацікавлена в якомусь більш впорядкованому конституційному процесі і готова якимось чином його підтримати свідчить про те, що можливе розв’язання кримського питання в українському форматі, без якихось територіальних втрат», — резюмував директор Інституту «Нова Україна».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери