«Україна має національну власність в Криму. Тому ми маємо право на переговори про долю національноївласності та інфраструктури» , — сказав А.Єрмолаєв.
За його словами, не варто забувати, що в Криму сьогодні сотні тисяч людей з паспортом України, у яких не вирішена проблема їх власності, роботи, страхування, маса інших юридичних питань. «Нам потрібно виграти півроку, які в угоді будуть перехідним періодом», — сказав директор Інституту «Нова Україна».
Він зазначив, що протягом цього перехідного періоду мають бути вирішені питання щодо тих громадянам, які хочуть бути громадянами України, але не збираються залишати територію Криму. Це, зокрема, кримські татари і караїми.
А.Єрмолаєв також підкреслив, що в цій угоді має бути врегульоване питання переобрання місцевої системи самоврядування. «Сьогодні є претензії щодо легітимності рішень і Верховної Ради Криму і місцевих органів самоврядування», — сказав він.
На думку експерта, якщо завдяки угоді вдасться вийти на дострокові парламентські вибори на півострові, то в України є шанс зміцнити позиції тих, хто вважає, що доля Криму не вирішена остаточно. «Це важлива точка», — зазначив він.
За його словами, надалі можливі два варіанти розвитку подій. «Або Крим придбає особливий статус із особливими відносинами і з Росією і з Україною, з подвійним громадянством, з особливим статусом кримських татар. Або ж вперше нам доведеться говорити про те, що Крим це три територіальні громади: Російська частина Криму, Кримсько- татарська та Український Крим», — підкреслив А.Єрмолаєв.
Він також додав, що у випадку, якщо Україна не буде робити жодних кроків, а просто не визнаватиме факт захоплення Криму, то він поступово буде інкорпоруватися до Росії.