Головні тези конференції «Нова Україна – старі проблеми»

< Назад до записів

Назва конференції «Нова Україна – старі проблеми» пов’язана з можливістю проаналізувати, яким чином ми потрапили в кризову ситуацію і які можливі кроки пов’язані з виходом з цієї ситуації.

Один з головних факторів, який багато хто не враховує при визначенні причин організованого протестного руху в Україні, є трансформаційні процеси та зміни української держави, які почали відбуватись приблизно півтора - два роки тому. Перше, на що варто звернути увагу, – це формування інститутів реального сектору економіки пов’язаних, з організацією «тіньового сектору». Другий аспект полягає у тому, що за останні півтора роки відбулись унікальні процеси по фактичній приватизації цілих державних інститутів в якості елементів реалізації корпоративних інтересів від податкової системи до сектору безпеки. Третій важливий момент полягає у тому, що весь період так званого «майданного руху» можна розбити на три етапи: антирежимний, пострежимний та період «кризи державності».

У першу чергу, незалежно від успіху учасників Майдану, у зв’язку з крахом режиму і моральний, і етичний обов’язок переможців сформулювати умови національного балансу на перехідний період до моменту, коли відбудеться легітимне перезавантаження складу влади.

Тимчасова влада мала ініціювати підписання нової політичної угоди, через зрив попередньої від 21 лютого, без участі екс-президента, але за участі уповноважених делегацій місцевих та регіональних органів самоврядування (мова йде про обласні ради). Така консолідація була б дуже важливим сигналом в плані збереження єдності та цілісності України.

Склад уряду і всієї вертикалі виконавчої влади на перехідний період до виборів президента та бажаних парламентських виборів, ідея так званого «технічного уряду» національної єдності. Питання полягає в тому, щоб там були представлені фахові представники непарламентських фракцій. Була б вирішена головна проблема – збалансування інтересів і заспокоєння суспільства в плані унеможливлення нелегітимного політичного реваншу.

Гарантії легітимно-конституційного процесу, в якому обов’язково мали приймати участь і представники регіональної влади, оскільки одна з центральних проблем – це реформа місцевого самоврядування.

Домовленість на мораторій про будь-які плебісцитарні вирішення проблем.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери