#Гражданская война в Украине ЖИВЕ У РОСІЇ

< Назад до записів
Моніторинг соціальних мереж та українських інтернет-ЗМІ показує, що найбільше про громадянську війну в Україні говорили у Росії

Центр медіакомунікацій «Нова Україна» дослідив тенденції розповсюдження та вживання терміну «громадянська війна в Україні» в соціальних мережах та українських ЗМІ, які представлені в інтернеті. Висновок оптимістичний - вітчизняні ЗМІ не стали активним розповсюджувачем міфу про громадянську війну в Україні, не дивлячись на широку дискусію в російських медіа на цю тему. 

Результати моніторингу в цифрах

Моніторинг показав, що переважна більшість (88 %) цитат з терміном «громадянська війна в Україні» в новинах українських інтернет-ЗМІ виникли з російського інформаційного поля (це були заяви різних політиків з території Росії, або цитування повідомлень російських ЗМІ). З цим терміном з Європи в українські ЗМІ прийшло лише 10 % повідомлень, і лише 2 % публікацій були “народжені” в Україні. 

Схожими є тенденції і в соціальних мережах. Левова частка вживання словосполучення «громадянська війна в Україні» припадає на Росію - 59 %. Далі йдуть країни Північної та Південної Америки – 16 %. В українському сегменті інтернету цей термін вживався лише у 13 %. В Європі – 8 %, а в країнах пострадянського простору – 5 %. (Під час моніторингу враховувалися пости тільки тих користувачів, які вказали країну проживання у своєму профайлі). 

Показовим є також той факт, що словосполучення «громадянська війна в Україні» у соціальних мережах з’явилося ще в перших числах листопада 2013 року, майже за місяць до початку подій на київському Майдані Незалежності. Доволі швидко вийшовши на рівень у 1000-1500 постів на день з вживанням цього словосполучення, російський сегмент соцмереж досі тримає цю планку частоти використання терміну у своїх постах.

Результати дослідження демонструють, що політики, експерти, політологи та користувачі соціальних мереж з території Росії в десятки разів частіше наповнювали інформаційне поле терміном «громадянська війна в Україні», ніж “talking heads” та соцмережі з території України. Очевидною є спроба нав’язати цей термін українському інформаційному полю. Але, як показав моніторинг, українські соціальні мережі та українські ЗМІ, які тиражували тезу про громадянську війну в Україні, не стали активно її продовжувати, збираючи коментарі місцевих “talking heads” на цю тему. Це свідчить про резистентність до чужих міфів. Разом з тим, це дослідження проводилося до подій в Одесі. Моніторинги останніх днів показують збільшення коментарів в українському сегменті, але наразі ці дані кардинально загальну картину не змінюють. Ми проведемо повторне дослідження наприкінці травня, і опублікуємо його результати. 

В рамках дослідження було проаналізовано 210 всеукраїнських та 234 регіональних ЗМІ (інтернет-версії традиційних ЗМІ та інтернет-сайти), а також соціальні мережі ВКонтакте, Facebook, Twitter та блог-платформу LiveJournal в період із 3 листопада 2013 року до 27 квітня 2014 року.

Це дослідження було проведене в рамках проекту моніторингу інформаційних технологій «Media Transparency», яке реалізує Центр медіакомунікацій «Нова Україна» в партнерстві з інтернет-виданням «Телекритика».

Проект «Media Transparency» включає моніторинг і аналіз інформаційних технологій, які сьогодні присутні у медіа-полі України.

В рамках проекту Центр медіакомунікацій реалізує серію публікацій:
• карти основних тенденцій в інформаційному просторі України (інфографіка);
• думки провідних українських і зарубіжних медіа-експертів в контексті останніх трендів та загроз в українському медіа-полі (відеоблоги).

Блоги

Публікації

X
X

Партнери