Зустріч експертів на тему «Вимірювання «зеленого» зростання в Україні»

< Назад до записів

16 червня Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» провів зустріч експертів стосовно розробки системи індикаторів з екологізації економік в країнах Східного партнерства ЄС на тему: «Вимірювання «зеленого» зростання в Україні: у напрямку національної дорожньої карти». У зустрічі взяли участь представники заінтересованих центральних органів влади , профільних наукових інститутів та недержавних організацій.

У рамках партнерської програми ЄС, ОЕСР, ЄЕК ООН, ЮНЕП та ЮНІДО «Екологізація економік країн Східного Партнерства ЄС» ОЕСР виступає координатором виконання програми та підтримує впровадження показників прогресу у напрямі «зеленого» зростання на національному рівні за компонентом 1.2. «Оцінка прогресу: показники зеленого зростання».

Програма ОЕСР працює в рамах Східного Партнерства між країнами ЄС та країнами Східної Європи та Кавказу. Вона почалася в 2013 році і розрахована на чотири роки. Програма складається з трьох компонентів, які відповідають потребам, як державного сектора, так і приватного сектора підприємств. Перший компонент – це компонент з поліпшення систем управління і фінансування; другий – стратегічна та екологічна оцінка впливу на навколишнє середовище; третій – демонстраційні проекти, які спрямовані на ресурсозбереження, більш чисте виробництво на підприємствах.

Директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв зазначив, що дуже символічним є те, що питання зеленої економіки та можливості впровадження нових технологій співпадає з тими викликами, які переживає зараз українська економіка. «На жаль, ми переживаємо і громадянську війну , і економічну війну; все частіше ми чуємо про гібридну війну. Війна – це не лише трагедія, це своєрідний іспит і діалог досвідів», – додав він.

А.Єрмолаєв відмітив, що можливо саме зараз, коли ми усвідомлюємо наскільки ми залежні фінансово–енергетичної допомоги ззовні, нам важливо знаходити ті шляхи, які допоможуть "спокійно дихати, а також формувати нові економічні та енергетичні механізми".

Координатор програми EaP GREEN Анжела Буларга додала, що показник «зеленого» зростання тільки один з елементів. Багато інших елементів присутні в нашій роботі в Україні: це економічні, ринкові інструменти досягнення більш зелених продуктів; це робота над оцінкою шкідливих субсидій; це робота для підтримки малих і середніх підприємств; зелені закупівлі; органічне сільське господарство. «Досить великий спектр того, що ми робимо і дуже приємно, що практично по всіх напрямках у нас є робота на національному рівні в Україні, що існує не у всіх країнах, з якими ми співпрацюємо. Ми сподіваємось, що ці проекти поліпшать ситуацію в Україні та повисять ефективність економіки вашої країни», – відмітила вона.

У свою чергу Координатор програми в EaP GREEN Мінекономрозвитку України Людмила Мусіна зазначила, що кінцева мета цих досліджень і напрацювань – це залучення їх у стратегічні документи України для того, щоб економіка країни стала більш ефективною. «Для нас дуже важливо, щоб ці показники були впроваджені і в систему планування і, звичайно, в статистику», – зазначила вона.

«Не перестає радувати той факт, що вперше велику увагу уряд приділив саме «озеленення» економіки складаючи бюджет на наступний рік,. Тобто в основних напрямках бюджетної політики з'явився пункт, який зобов'язує передбачити посилення екологічної складової у розвитку національної економіки», – зауважила Координатор програми EaP GREEN в Мінприроди.

Головний радник Інституту стратегічних досліджень В'ячеслав Потапенко зауважив, що ситуація зі статистикою в нашій країні дуже не проста, але ті дані, які є, за умов надання їх відомствами, можуть бути використані для загальної оцінки і порівняння на державному рівні. «Розбудова системи збору інформації – це велике питання розвитку України, яке ніхто з політичних лідерів та політичних партій не озвучували, як стратегічне завдання України та крок до модернізації економіки нашої країни. Тому наша задача полягає в тому, щоб довести цю інформацію до влади, а не просто видати чергову резолюцію», – відмітив він.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери