C.Льовочкін: «Нова Україна» презентує програму відбудови Донбасу

< Назад до записів

У неділю, 6 липня засновник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Сергій Льовочкін дав інтерв’ю програмі «Факти тижня з Оксаною Соколовою» телеканалу ICTV.   

 

Ведуча: Про можливі парламентські вибори і несподівані призначення поговоримо з людиною, яка знає систему української влади в Адміністрації Президента до найменших деталей – Сергій Льовочкін. Пане Сергію, Вас давно не було видно. Фактично з часу вашого звільнення з АП. Де Ви були?

Сергій Льовочкін,  засновник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна»Я все життя займався разом із моєю командою реформами в державному управлінні. І 30 листопада минулого року відбулась моя політична відставка. Це був політичний протест проти дій влади, якою була застосовна сила проти людей на Майдані, коли постраждала велика кількість молоді. Тоді ми остаточно прийняли рішення про те, що ми підемо з цієї влади. Весь цей час ми займалися розбудовою Інституту «Нова Україна». І власне ми продовжували займатись реформами, дипломатією, налагоджували стосунки з відповідними інститутами в США, Європі. Намагались якомога ближче наблизити дату підписання угоди про Асоціацію із Європейським Союзом. Інститут зараз крім розробки економічних реформ займається проблемами безпеки, боротьби з корупцією, проблемами навколишнього середовища, культурними, гуманітарними питаннями. І серед таких речей, які були розроблені останнім часом — це були можливі  сценарії подій по Криму. І зараз Інститутом підготовлений план відновлення Донбасу після війни.

Ведуча: Ви пішли за кілька місяців до подій, які почали розгортатись на півострові. Для вас анексія Криму стала сюрпризом, чи в той час коли ви були в «перших» кабінетах вже були сигнали, що Росія може таке зробити?

С.Льовочкін: Це була абсолютна несподіванка. Я думаю, що в Росії ніхто не готував таких планів. І вони були зроблені в останні місяці «з колес». В той же час я вимушений про це говорити, нам треба не тільки думати про те, що робити з Кримом, а проаналізувати, як відбувалась анексія. Всім відомо, що моя сестра обрана депутатом Феодосійського округу, на території округу знаходиться 3 військові частини. Ми до останнього підтримували зв’язок з командирами цих частин, намагались передавати їм туди усе необхідне: харчі, ліки. Але найголовніше про що вони просили — зв’яжіться з владою, ми не отримуємо жодних наказів, ми дезорієнтовані, ми не знаємо як нам бути. І все це вимагає отримати відповіді на питання. Але безперечно ми мусимо дивитись уперед, ми мусимо думати як повернути Крим Україні.  І Україна мусить над тим питанням працювати.

Ведуча: Якщо говорити зараз про ситуацію на Донбасі. Ви знайомі з російською політичною елітою. Ваш прогноз, Кремль може «злити» цей проект «Новоросія», чи він буде його просувати?

С.Льовочкін: Я вважаю, що останній тиждень був дуже успішним для українських вояків. І мирний план Президента, який він запропонував, і який, нажаль, він не був повною мірою реалізований, не з вини України, він все ж таки знаходить зараз своє втілення в життя. Крім того дії Президента по наведенню більш ефективної комунікації між силами антитерористичної операції дає перші результати. Ви  бачили вчора було піднято державний прапор над Слов’янськом — це дуже важлива подія. Я сподіваюсь, що найближчими тижнями разом в кооперації з усіма учасниками процесу, в першу чергу з міжнародною спільнотою буде знайдено план і можливості завершення військової активної фази протистояння. Після того постане питання: що робити на Донбасі? Тисячі людей. Треба відновлювати інфраструктуру. Адже терористи не відбудують нам інфраструктуру на Донбасі.

Ведуча: І що робити з Донбасом далі?

С.Льовочкін: Інститутом «Нова Україна» підготовлено план післявоєнної відбудови Донбасу. Він дає відповідь на питання соціального забезпечення, відновлення інфраструктури, забезпечення функціонування державної влади, вирішення гуманітарних проблем, які накопичились. Презентація цього плану відбудеться в середу в Інституті «Нова Україна». Ми повинні забезпечити людей гідним соціальним пакетом, щоб люди відчували себе захищеними українцями, такими саме українцями, які живуть у Києві, або у Львові.

Ведуча: Ви зараз говорите вже як політик. Ви сказали, що займаєтесь більше інститутом, але з’явились чутки, що Ви пов’язані з новою партією — Партією розвитку України. Ви не були на з’їзді цієї партії, але чутки ходили. Ви маєте стосунок до цієї партії?

С.Льовочкін: Я з симпатією ставлюсь до команди, яка зараз працює в цій партії. Я вважаю, що це молоді дуже ефективні менеджери. Там величезна кількість молоді. Більше 60 % партійців — це нові обличчя. І вперше в Україні будується партія не лідерського типу. Тобто, не коли є вождь, і зараз в регіонах всі підлаштовуються під цю парасольку і його рейтинг. Насамперед, зараз Партія розвитку України збирає команду і рухається, як всі західні класичні політичні моделі, знизу — вгору. Я думаю, ця партія матиме успіх, що вона переможе на парламентських виборах. І я їй, як і багатьом іншим політичним силам, які ведуть проукраїнську політику, євроінтеграційну політику, які думають про добробут і економічний розвиток нашої держави, я всім їм щиро зичу удачі в цій парламентській компанії.

Ведуча: Ми бачимо в цій партії багато облич, які ми бачили в ПР, навіть абревіатура ПРУ дуже близька. Це  збіг, чи все таки партія має бути правонаступником чи альтернативою Партії регіонів?

С.Льовочкін: Жодним чином не правонаступником. Там нові ідеї, там нові обличчя, там нові люди. Я думаю, що ця  партія може стати надійним захисником інтересів насамперед жителів Сходу і Південного сходу України,

Ведуча: Ми Вас побачимо в списку партії?

С.Льовочкін: Я прийняв рішення брати участь в цій парламентській кампанії, я вважаю, що вона мусить бути якомога швидше. Дострокові парламентські вибори необхідні Україні. Перезавантаження парламенту необхідне Україні. Я сподіваюсь, що це відбудеться найближчим часом. Але саме як, в який спосіб я буду балотуватись до парламенту, я буду визначатись пізніше.

Ведуча: Вибори восени будуть? Ваш прогноз.

С.Льовочкін: Я переконаний, що вони мусять відбутись восени цього року.

Ведуча: Дякую.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери