Андрій Єрмолаєв: Забезпечення потреб дітей на Донбасі має бути одним із пріоритетів влади і суспільства

< Назад до записів

Реалізація гуманітарних проектів і законодавчих ініціатив для забезпечення потреб дітей на Донбасі має бути одним із пріоритетів влади і суспільства. Про це директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв сказав під час прес-конференції в п'ятницю в Києві.

За словами директора Інституту «Нова Україна», попереду навчальний рік, а деякі міста і села не в змозі забезпечити повноцінне функціонування шкіл. «Доцільно вже зараз, готуючись до навчального року, створити умови інтернатної підтримки для дітей тих населених пунктів, які можуть наступний навчальний рік прожити і провчитися в сусідньому регіоні», - сказав А.Єрмолаєв.

Він зазначив, що на регіональному рівні необхідно шукати всі можливості для того, щоб забезпечити дітей хоча б тимчасовими можливостями для навчання. «Тут потрібен цілий комплекс: і продовольство і проживання та забезпечення вчителями», - додав експерт.

На його думку, це важливий момент не тільки з точки зору проблем дітей, але й дуже важливий сигнал для батьків, для сімей, що держава підходить до питань відновлення Донбасу системно. «Для кожної сім'ї дитина - це найдорожче. Де вона буде вчитися, в яких умовах буде жити», - підкреслив директор Інституту «Нова Україна».

Важливим питанням, за словами, А.Єрмолаєва, є також забезпечення всім необхідним дітей з особливими потребами. «В України є можливість мобілізувати спеціалізовані лікувальні установи на один рік, для того, щоб забезпечити відповідною підтримкою дітей з особливими потребами. Допомога їм у зруйнованих містах, якщо не неможлива, то буде нести нові ризики», - зазначив експерт.

«Дуже правильно буде, якщо це питання буде ініційовано в парламенті та обговорено як окрема проблема в рамах програми підтримки дітей», - додав А.Єрмолаєв.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери