День Незалежності – 2014: настрої та бажання

< Назад до записів

Якими словами в українському сегменті соцмереж найчастіше описували День Незалежності у 2014 році


Для українців День Незалежності 2014 року асоціювався насамперед зі словом мир. Про це свідчить аналіз постів українських дописувачів у соціальних мережах.

Центр медіакомунікацій «Нова Україна» провів моніторинг слів, якими українські користувачі найчастіше описували День Незалежності 24 серпня 2014 року. На основі цього дослідження ми склали ТОП-10 найбільш вживаних слів.

Аналіз було проведено на базі постів (як українською, так і російською мовами) у найбільш популярних серед українців соціальних мережах VKontakte, Facebook, Twitter, Moikrug, Odnoklassniki, Mail.ru та Livejournal.

Із всіх постів було відібрано всі тексти про незалежність 2014 року, і з них було отримано частотний словник розповсюдження слів. Ми прибрали із цього переліку службові частини мови — прийменники, сполучники та частки, а також загальновживані дієслова. Потім ми прибрали ті слова, які мали схожу частоту у статтях про Незалежність за минулий та позаминулий рік, а також зі словами з нашого базового словника.

Таким чином, залишилися тільки ті слова, які характерні для нинішньої події — Дня Незалежності 2014 року. Із цих слів ми відібрали ТОП-10 найчастіше вживаних.

У межах дослідження було проаналізовано 28051 постів, в яких дописувачі вжили значимих для дослідження 161028 слів. Моніторинг проводився саме в День Незалежності — 24 серпня 2014 року.

За даними аналізу, найбільш популярним словом стало мир (вживалося 8051 раз), за ним — серце (3631), слава (3426), війна (2834), армія (2684), кінець/закінчиться (2368), герої (2355), перший/вперше (2205), майбутнє (1964) та смерть (1944).

Усі ці слова-лідери рейтингу можна умовно поділити на дві групи. Перша група — з мілітарною ознакою: мир, слава, війна, армія, герої, смерть. Друга група — з часовою ознакою: кінець/закінчиться, перший/вперше, майбутнє. Окремо від цих двох груп стоїть слово серце, як ознака найважливішого для українців державного свята.

Також було проаналізовано вікові категорії дописувачів та їх активність. Виявилося, що саме в цей день свою активність показали не ті категорії, що зазвичай демонстрували її в наших попередніх дослідженнях. Лідером за кількістю дописів стала вікова категорія 15-50 років з показником 46 %, що повністю збігається із попередніми дослідженнями — теж 46 %. А ось другою за активністю виявилася група 18-25 років з показником в 33 %, хоча раніше її середній показник рівнявся 19 %. Третє місце із показником в 10 % посіли групи до 18 років та після 50. При цьому раніше група до 18 років набирала 28 % активності, а група «за 50 років» — не більше 5 %. Тобто, в День Незалежності значно активізувалася категорія «18-25», і зменшила свою активність «до 18 років».

Результати моніторингу демонструють, що із усього переліку ТОП-10 слів тільки слова війна та смерть мають негативне забарвлення. Із цього можна зробити висновок, що День Незалежності 2014 року переважно сприймався українцями позитивно, проте актуальні воєнні події в державі внесли негативні тенденції до святкового настрою. Разом з тим, лідерство слова мир (яке вживалося у більш ніж 2 рази частіше, ніж інші лідери ТОП-10), чітко показує, що українці в День Незалежності покладали свої сподівання на встановлення миру в державі. 

Це дослідження здійснене в рамках проекту моніторингу інформаційних технологій MediaTransparency, який реалізує Центр медіакомунікацій «Нова Україна» в партнерстві з інтернет-виданням «Телекритика».

Проект MediaTransparency включає моніторинг й аналіз інформаційних технологій в українському медіаполі.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери