Київ повинен стати прикладом посткризового розвитку для інших регіонів – експерти

< Назад до записів

В умовах складної економічної та політичної ситуації Київ, як столиця України, повинен стати прикладом посткризового розвитку для інших регіонів країни. Про це йшлося під час «круглого столу» на тему: «Місія та роль Києва в умовах кризи державності та глобальної невизначеності», який організував Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна».

За словами директора Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрія Єрмолаєва, анексія Криму, війна на Донбасі вплинули на стан економіки нашої держави. «Україні сьогодні важливо прискорити посткризовий розвиток. У деяких регіонів з’являється шанс на новий старт», - сказав А.Єрмолаєв. Він наголосив, що такі потужні регіони як Львівщина, Дніпропетровщина, Харківщина мають внутрішні ресурси для стабілізації і розвитку. У той час, як Миколаївщина, Одещина, Кіровоградщина, Вінниччина — дійсно можуть зайняти нову позицію в економічному житті країни. «Тому, цим регіонам потрібна допомога, як новим локомотивам розвитку. Серед цих регіонів ми також розглядаємо Київ, який повинен бути першопрохідцем змін у країні», - наголосив директор Інституту.  

Він запропонував після обговорення кола важливих для міста проблем, перейти до формування тематичних робочих груп для розробки додаткових пропозицій з реалізації діючої стратегії розвитку міста, її супроводження та імплементації До цих груп повинні увійти експерти із академічної сфери, представники міської влади, експертні кола.

За його словами, головними напрямками роботи на сьогодні є соціальні проблеми міста, розвиток інфраструктури та місцевого самоврядування, питання екологічної безпеки, розвиток культурних індустрій.

Секретар Київради Олексій Резніков, у свою чергу наголосив на необхідності проведення реформ та змін у Києві. «Змінювати столицю і не мати стратегії, яким повинне бути місто через десять, через п’ять років – це марна трата часу», - сказав він.

За його словами, нова влада зараз вивчає весь досвід, який був напрацьований колегами та попередниками.  «Ми намагаємось інтегрувати різні бачення розвитку міста. Всі проблеми, які є у Києва не можна вирішити за один день. Це можливо зробити тільки діючи стратегічно», - зазначив О.Резніков.

На його переконання, всі зміни в країні завжди починалися з Києва. «Тому ми приречені бути в авангарді змін і реформ. На нас будуть звертати увагу, як ми будемо розвивати столицю, так і буде розвиватися країна», - сказав він.

Директор аналітичного центру «Нова соціальна та економічна політика» Ірина Акімова зазначила, що одним з важливих напрямків розвитку Києва є покращення якості медичних послуг.

Вона наголосила, що необхідно запроваджувати цивілізовані механізми роботи медичної галузі, які ґрунтуються на економічних стимулах. «Київ міг би зайнятися реконструкцією центрів інтенсивної медичної допомоги і створенням навколо них системи іншим медичних закладів, включаючи: реабілітаційні центри, профілактичні, тощо. У Києві ці можливості є. Це питання управлінських рішень і перерозподілу фінансових потоків», - зазначила І.Акімова.  

Нагадаємо, Фонд Сергія Льовочкіна «Нова Україна» спільно з Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна» розпочав програму «Центри розвитку нової України», мета якої — розробка плану розвитку п'яти обласних центрів — Вінниці, Одеси, Кіровограда, Києва та Миколаєва, які повинні стати локомотивами економічного зростання країни.

В рамках цієї програми будуть проведені інформаційні кампанії, опитування населення, «круглі столи» з експертами, громадськими активістами та лідерами місцевого самоврядування регіонів. Результатом такого діалогу має стати розробка програм розвитку обласних центрів, а також пакет законодавчих ініціатив, який допоможе цим містам стати лідерами економічного розвитку в Україні.

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери