Після виборів в парламенті має бути сформована дієздатна коаліція, яка повинна стати уособленням нової політичної єдності України. Таку думку під час презентації аналітичної доповіді «Напередодні парламентських виборів», висловив директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв.
«Дуже важливо, щоб після парламентської кампанії була сформована дієздатна коаліція. І для виборців, і для політиків ця коаліція повинна стати уособленням нової політичної єдності України. Це найбільш важливий і очікуваний сигнал початку стабілізації і консолідації країни», - сказав А.Єрмолаєв.
За його словами, серед усіх учасників парламентських перегонів є кілька гравців, від позиції яких, великою мірою, буде залежати чи буде цей компроміс в парламенті, чи ні.
Директор Інститут «Нова України» зазначив, що для учасників блоку Порошенка важливо не розігрувати гасла і програми, які будуть йти всупереч позиції президента. «Оскільки інколи представники блоку ведуть себе набагато агресивніше і виглядають як представники партії війни, а не ті, хто підтримує президентську лінію», - зазначив А.Єрмолаєв.
Він також додав, що опозиційний блок, який зараз грає на полі опозиційних сил, виглядає перспективним поряд з комуністами, доля яких ще не вирішена, та поряд з партією Тігіпка, якій ще треба довести, що вона має підтримку.
«Важливо, щоб опозиційні сили були представлені в парламенті. Але лише за умови, якщо опозиціонери зможуть через парламентську кампанію стати дійсно конструктивною альтернативою тим сепаратистам, які зараз контролюють частину Донбасу. Лише за цих умов вони зможуть приймати участь в консолідації парламенту. Опозиціонери мають стати альтернативою тим, хто на сьогодні контролює частину тероризованого Донбасу», - впевнений А.Єрмолаєв.
Він також нагадав, що сотні тисяч наших співвітчизників сьогодні за кордоном, в Росії. «Ми звертаємось до політичних сил, які беруть учать в парламентських перемогах згадати про них. Потрібна системна робота на всіх рівнях: на політичному, урядовому, дипломатичному. У тому числі від цієї виборчої кампанії буде залежати, чи повернуться вони на батьківщину чи стане для них Україна знову рідною», - зазначив Директор Інституту.
За його словами, парламентські вибори можуть стати або шляхом до стабілізації, до нового розвитку України, або інструментом чергової політичної війни.
«Люди на Донбасі втомилися від сепаратистів, але їм потрібні відповідальні політичні сили, які можуть представляти їх інтереси в парламентів, і візьмуть на себе відповідальність за ситуацію в регіоні. Це принципово важливо для виходу із ситуації на Донбасі», - резюмував А.Єрмолаєв.
Експерт Інституту Святослав Денисенко закцентував увагу на висвітленні проблем і ризиків організації та проведення виборів. Зокрема, на важливості питань забезпечення безпеки виборчого процесу, гарантій рівності можливостей для всіх учасників виборчої кампанії, проблемах популізму, стихійних громадянських акцій та інформаційного монополізму під час нинішньої виборчої кампанії. У фокусі уваги — зняття ризиків загострення політичного конфлікту, забезпечення демократичності і легітимності виборів та широкого визнання їх результатів.
Експерт Інституту Олександр Левцун ознайомив із баченням того, яким може бути порядок денний виборчої кампанії. Зокрема, було розглянуто змістовний контекст таких актуальних питань, як необхідність корекції економічного курсу та бачення шляхів подолання економічної кризи; врегулювання збройного протистояння в Донбасі. Були охарактеризовані відмінності політико-ідеологічних підходів основних учасників виборів до питань зовнішньополітичного та внутрішньополітичного курсу країни.