Андрій Єрмолаєв: Вінниччина має стати одним з локомотивів розвитку нової України

< Назад до записів

 

Вінниччина має стати одним з локомотивів розвитку України, оскільки має значний досвід у розвитку місцевого самоврядування, який варто запроваджувати в усіх регіонах країни. Про це сказав директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв під час «круглого столу» на тему: «Діалоги про майбутнє України: Стратегія регіонального розвитку Вінниччини в умовах кризи та невизначеності».

«Вінниччина була і залишається лідером в Україні в плані розвитку місцевого самоврядування, тобто нової якості організації життя суспільства. Еволюція самоврядування має початися саме у Вінницькій області, якщо її одночасно не почнуть реалізовувати у всій державі», - сказав А.Єрмолаєв.

За його словами, Вінниччина у цьому плані може стати пілотним регіоном, водночас на базі Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування можна створити Національну школу самоврядування.

Директор інституту «Нова Україна» зазначив, що Україна сьогодні переживає кризу державності в тому числі і через те, що деякі регіони не мали можливості брати безпосередню участь в процесі державотворення.

«Сепаратистські процеси виникли через те, що частина суспільства не включилася в процес державотворення. Зараз необхідно почати процес формування другої державності, в основі якої лежатиме не територіальна цілісність, як було раніше, а в першу чергу формування консолідованого громадянського суспільства на основі самоврядності», - сказав А.Єрмолаєв.

Ще одним довгостроковим завданням, на думку експерта, є забезпечення соціальної єдності держави, та формування дієздатної національної моделі економіки. «В її рамках має з’явитися попит на нові професії, новий розподіл робочої сили і не, виключено, новий поділ на регіони замість старих радянських», – вважає А.Єрмолаєв.  

Після круглого столу директор інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв і голова Вінницької обласної асоціація органів  місцевого самоврядування Сергій Татусяк підписали Меморандум про співпрацю в рамках реалізації проекту «Центри розвитку нової України». Також була створена робоча група для напрацювання проекту розвитку регіону з урахуванням його нових ролі і місії, який передадуть органам місцевого самоврядування.    

Нагадаємо, Фонд Сергія Льовочкіна «Нова Україна» спільно з Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна» розпочав програму «Центри розвитку нової України», мета якої — розробка плану розвитку п'яти обласних центрів — Вінниці, Одеси, Кіровограда, Києва та Миколаєва, які повинні стати локомотивами економічного зростання країни.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери