Брифінг на тему «Нові підходи до політики на Сході України»

< Назад до записів

14 листопада 2014 р. о 10.30 в ІА «Українські новини» відбудеться прес-брифінг на тему «Нові підходи до політики на Сході України». У прес-брифінгу візьмуть участь директор Інституту Андрій Єрмолаєв, радники Інституту Ірина Клименко та В’ячеслав Потапенко.

Під час заходу фахівці Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» презентують аналітичний огляд соціально-економічної ситуації у зоні конфлікту та ознайомлять учасників з Позиційним меморандумом Інституту щодо нової політики на Сході України.

Припинення конфлікту на Сході – це один із ключових тестів на легітимність влади в Україні після революційних подій 2013 - початку 2014 рр. Поряд із необхідністю політичної реструктуризації, формуванням ефективної системи національної безпеки, попередженням бюджетного та фінансового колапсу, Київ має сформувати чітку, логічну та послідовну політику реінтеграції охоплених збройним конфліктом території Донецької та Луганської областей. Іншими словами, нова влада має стати легітимною та політично компетентною по відношенню до тих територій України, що зараз знаходяться у зонах конфлікту.

Позиційний Меморандум, розроблений фахівцями ІСД «Нова Україна», пропонує комплексний підхід щодо корегування політики на Сході України, основна мета якої – завершення конфлікту та попередження нових хвиль ескалації збройного протистояння.

У меморандумі наголошується, що виявивши брак ефективності у відносинах з Кримом, Київ одразу втратив легітимність,  ініціативу та час у пропозиції активної реінтеграційної політики для населення, що проживає на території автономії. Фактично аналогічну позицію нова влада демонструє стосовно політики на Донбасі. Суто військового способу вирішення конфлікту на Донбасі наразі не існує. Але це також означає, що нова влада має стати ініціатором низки дієвих заходів, механізмів та інструментів, спрямованих на завершення цього конфлікту політичними засобами, залучивши до їхнього вироблення та реалізації владні інституції, політичні партії, громадянське суспільство та міжнародне співтовариство.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери