Новий Південь: сучасні виклики та пріоритети

< Назад до записів

1 грудня відбувся круглий стіл на тему "Новий Південь: сучасні виклики та стратегічні пріоритети розвитку". Круглий стіл був організований Інститутом стратегічних досліджень "Нова Україна". Окрім директора ті експертів Інституту у ньому прийняли участь більше 20 учасників, зокрема академік В.М.Геєць та народний депутат 6 скликання С.Гриневецький, єкс-голова обладміністрації Одеської області.

 Виступаючи на форумі, директор Інституту стратегічних досліджень вказав на те, що в даний час на півдні України склалася абсолютно нова ситуація - анексований Крим та розгортання проекту "Новоросія" створюють серьйозні загрози, і державна політика вже не може обмежуватися розмовами про децентралізацію влади, необхідна нова якість управління. Фахівці Інститтуту вказали на те, що втрата контрою над Кримом докорінно змінила ситуацію на південних кордонах України і у всьому регіоні, у якому мешкає біля 2 мільйонів осіб. Іхню думку підтримав С.Гриневецький, вказавши на те, що лише у 2014 році керівництво у Одеській області змінювалося 4 рази, а ефективність використання державних коштів складає лише 30-40%.

 Під час круглого столу було представлено аналітичну доповідь Інституту "Український Південь: сучасні виклики та стратегічні пріоритети розвитку". Серед попередніх висновків у документі говориться, що "на півдні країни виникли реальні ризики дезорганізації соціально-економічних та інфраструктурних зв’язків, розбалансування системи забезпечення національної безпеки та втрати керованості територіями. Україна постала перед загрозою виникнення вакууму безпеки та утворення аморфної 900 км смуги соціально-економічної невизначеності, від порту Рені на Дунаї до порту Маріуполь на Азовському морі, на якій розташовані міста та населені пункти із населенням понад 2 млн. мешканців, які належать до п’яти адміністративних областей (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька)".

З робочим текстом документу можна ознаймитися тут.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери