Стаття С.Льовочкіна у газеті Конгресу США «Roll Call»

< Назад до записів

Ідея єдиної України може стати реальністю, тільки після припинення війни і проведення в країні цілого ряду життєво необхідних реформ. Таку думку висловив народний депутат, засновник Фонду «Нова Україна» Сергій Льовочкін у своїй статті під назвою «Єдина Україна» опублікованій в газеті Конгресу США «Roll Call» 20 січня 2015 року.

  «Якщо українцям не вдасться знайти спільну мову найближчим часом, ідея єдиної України може стати втраченою для цілого покоління. Зараз, більш ніж коли-небудь, ми потребуємо підтримки наших друзів, щоб допомогти нам впоратися зі своїми проблемами», - зазначив політик.

 С.Льовочкін підкреслив, що в умовах ускладнення процедури повернення втрачених територій, Україні необхідно нове бачення того, як відновити країну. Політик зазначив, що Росія повинна визнати право України на суверенітет у відповідності з усіма міжнародними договорами, в яких вона є учасником. Він підкреслив, що одним з них є Гельсінський заключний акт 1975 року. «Наші друзі на Заході, і на Сході повинні зажадати від Росії цього визнання заради себе самих, не заради нас. Коли дружні Москві сили відступлять, що неминуче відбудеться, вони повинні визнати, що всім нам буде вигідно, якщо вони не залишать після себе випалену землю і повне знищення», - вважає С.Льовочкін.

 Народний депутат також додав, що Україні потрібно провести глибокі реформи, необхідні для розвитку приватного підприємництва. «Найкращим захистом від розбазарювання коштів може виявитися міжнародне неурядове управління розподілом тієї допомоги, яка може виділятися України», - вважає С.Льовочкін. Він зазначив, що використання міжнародної допомоги має бути не тільки прозорим, але і ефективним, а це означає, що гроші повинні виділятися під проведення конкретних економічних реформ, а не просто для затикання дірок у бюджеті.

 Політик також підкреслив, що Україна потребує відкритого діалогу між урядом і всіма громадськими партнерами, а також розвитку інститутів громадянського суспільства, які здійснюватимуть важливу функцію контролю роботи влади.

 Окрему увагу у своїй статті С.Льовочкін приділив питанням перерозподілу повноважень між регіонами країни, яке допоможе пом'якшити деякі з відцентрових сил, що рвуть країну на частини. «Будь-яка країна, яка не бажає нам добра, повинна розуміти, що більше не зможе використати непорозуміння між Сходом і Заходом в Україні. Ефективна децентралізація є невід'ємною частиною нашого майбутнього», - сказав народний депутат. Але для цього, на його думку, політичні еліти в Києві повинні припинити політику розплати, якою є люстрація, і показати готовність спільної роботи над планом децентралізації, який дозволить регіонам зберігати більше власних доходів, а також залучати та утримувати інвестиції. «Нинішній український уряд зможе зробити це тільки разом з опозицією», - впевнений С.Льовочкін.

 Він також додав, що Україна сьогодні потребує глибокої конституційної реформи, яка б гармонізувала країну, оптимізувала систему держуправління і забезпечила реальну децентралізацію.

 «Наші зарубіжні друзі задають нам правильні питання, і незабаром вони побачать, чи є насправді дві сторони, прихильники ідеї єдиної України в цій країні. Заради самої України, я щиро сподіваюся, що це так. Втім, як у Європи, так і у Євразії також є причини вболівати за наш успіх», - резюмував політик.

 Оригінал статті розташований за адресою:

http://www.rollcall.com/news/one_ukraine_commentary-239350-1.html

(якщо ссилка не відкривається, див. файл, що додається, на англ. мові)


Блоги

Публікації

X
X

Партнери