Круглий стіл: «Революції та їхні наслідки: рік після Євромайдану»

< Назад до записів

27 березня 2015 року Валентина Романова, експерт Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», взяла участь у круглому столі «Революції та їхні наслідки: рік після Євромайдану» в Університеті Cодоторн (Стокгольм, Швеція). Круглий стіл було організовано дослідниками Центру Балтійських та Східноєвропейських Студій за фінансової підтримки Фонду Балтії. Експерти з різних країн зібралися за круглим столом для обговорення перспектив та загроз для України у 2015 році.

В.Романова присвятила свій виступ аналізу політики децентралізації в Україні. Напередодні Євромайдану Україна була однією з найбільш централізованих держав Європи. Інституційні можливості територіальних громад представляти свої інтереси ставали дедалі більш обмеженими. Вже не діяла погоджена під час Майдану-2004 редакція Конституції, що хоча б частково коригувала взаємодію політичних гравців по лінії «центр-регіони» (через механізм призначення та звільнення голів виконавчої влади на місцях).

Після Євромайдану питання децентралізації стало одним з найбільш актуальних. Як свідчать ініціативи ключових політичних гравців та міжнародні зобов’язання України, децентралізацію буде закріплено в оновленому Основному законі. Чи зробить Конституція-2015 владу не тільки ближчою до людей, але й відповідальною перед ними? Відповідь на це запитання варто шукати у проектах конституційних змін від ключових політичних гравців.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери