Майбутнє територій конфлікту на Донбасі після Мінських домовленостей-2: простір варіантів

< Назад до записів

Мінські домовленості 12 лютого 2015 року щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України визнаються усіма сторонами конфлікту та стейкхолдерами  світової політики. Ці домовленості є даністю, що дозволяє визначитися з подальшими кроками щодо  досягнення миру, подолання загроз великої війни в Європі, здійснити заходи з інтеграції та відновлення територій.

Перші Мінські домовленості (вересень 2014 р.) сприймались усіма як тимчасові. Мирна пауза була нетривалою, питання поновлення бойових дій було лише питанням часу. Але Мінські домовленості від 12 лютого 2015 року мають більший   рівень зобов’язань, адже ситуація змінилась, і є підстави сподіватись, що відновлення масштабних бойових дій не буде. Проте вірогідність їх поновлення існує, і її можна оцінювати по-різному: або 50 %, або 90%. Але однозначності, що існувала після Мінську-1, вже немає, простір варіантів більший.

Водночас дотримання Мінських домовленостей-2 є єдиним шляхом до деескалації конфлікту.

 

Нині в Україні необхідний не лише політичний, а й  загальнонаціональний діалог про долю територій конфлікту. Необхідно знати, у якій точці ми знаходимось;  здійснити консолідований прогноз щодо того, яким чином може розвиватися ситуація;  визначити, який сценарій  потрібен Україні; що необхідно зробити, щоб той чи інший сценарій реалізувався. 

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери