Вячеслав Потапенко прокоментував ситуацію з відсутністю відповідей на запитання щодо Іловайська та ІЛ-76 в ефірі телеканалу «112»

< Назад до записів

22 травня головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Вячеслав Потапенко в ефірі телеканалу «112» дав свій коментар стосовно ситуації з «котлом» під Іловайськом та збиттям українського літака ІЛ-76.

Експерт наголосив на тому, що ми маємо розуміти, що існує декілька чинників, які впливають на відповідь. «Тоді війна відбувалась у умовах замовчування, вона не була об’явлена і про це фактично ніхто не знав. Саме тому зараз визначати тих, хто був винними досить складно», - зазначив В.Потапенко

За його словами, якщо розглянути трагедію, яка сталась з ІЛ-76, то слід згадати, що був ще й другий літак, який не був збитий. Службовці, які знаходились на борту, розповідали, що вони ще довго знаходились у Донецьку та чекали команди штурму, якої так і не було. «Ситуація змінювалась досить швидко і дуже скоро вони вже фізично не змогли б виконати наказу. У кожного своя правда», - додав експерт.

На думку В. Потапенко, під час бойових дій знайти остаточно винних досить складно. Це можна легко побачити проаналізувавши, наприклад, історію Другої світової війни чи війну в Афганістані.

У цьому контексті, головний радник Інституту «Нова Україна», підкреслив, що не зважаючи ні на що, не слід забувати про скоєне і вимагати справедливості. «В нас, також, є ситуація з людьми, які були розстріляні на Майдані Незалежності й до сьогодні ми не можемо дати фінальну відповідь на запитання, хто це зробив.  Ця ситуація вирізняється тим, що військових дій не було, але були озброєні люди. Тому слід проводити акції з вимогою розслідування і під час війни, і під час протестних рухів», - упевнений В.Потапенко.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери