Вячеслав Потапенко в ефірі «112» каналу прокоментував головні події тижня

< Назад до записів

Головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Вячеслав Потапенко в ефірі «112» каналу прокоментував головні події тижня.

Іловайськ

На цьому тижні дуже активно обговорювали питання трагедії під Іловайськом і чи знайдуть винних, чи буде когось покарано. В. Потапенко наголосив на тому, що у ситуації з Іловайськом існує декілька сторін: по-перше, Україна знаходиться у кризовій ситуації і коли керівники не справляються з вирішенням питання їх треба терміново відсторонювати; по-друге, питання відповідальності за дії керівництва . «Родичи загиблих хочуть, щоб була встановлена справедливість та були покарані винні, але наші бюрократичні процеси відбуваються досить тривало. Тому, я вважаю, що зараз необхідно відсторонити теперішніх керівників та призначити нового, можливо молодого спеціаліста» - додав В. Потапенко.

Головною проблемою на думку експерта залишається не бажання запрошувати молодих спеціалістів. «Я переконаний, що ті генерали, які знаходились у пострадянському просторі. Тобто вони не воювали і тому не вміють цього робити. Але, існує багато людей, які воювали і знають свою справу. Саме вони можуть стати активними, агресивними, наступальними керівниками. Їм треба давати дорогу, не зважаючи на погони, які хтось отримував в мирний час», - переконаний експерт.

Парад полонених у Донецьку

 На цьому тижні був опублікований документ з подіями, які будуть відбуватись на День Незалежності України у Донецьку. Зокрема, планується провести ходу полонених та показові бої для російської пропаганди. В. Потапенко зауважив, що ця подія цілком реальна, бо у минулому році ми могли спостерігати теж саме. «Ця подія є елементом гібридної війни: інформаційний тиск, елемент приниження ворога. Це є агресивною політикою під час війни» - додав експерт.

Під час обговорення експерт нагадав, про події, які відбувались насправді у Донецьку  та у  Криму, коли військові, співробітники СБУ та МВС реально перейшли на бік терористів. «Зараз на цьому тлі існують інформаційні сценарії, виділений бюджет і вони відпрацьовують сценарій. Їм вдалося це у минулому році, і ніщо не заважає зробити теж саме у цьому», - зазначив експерт. В. Потапенко зазначив, що зараз ми маємо менше звертати увагу на Росію і просто не робити її центром українського життя.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери