Головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Вячеслав Потапенко в ефірі «112» каналу прокоментував ситуацію стосовно блокади Криму.
«Зараз блокада Криму відбувається за мовчазною згодою офіційного Києва», - наголосив експерт. У той же час, Вячеслав Потапенко повідомив, що 25 вересня Рафат Чубаров повідомив, що є домовленість з депутатами, щоб на законодавчому рівні врегулювати енергетичну блокаду Криму. «Рафат Чубаров є народним депутатом України від «Блоку Петра Порошенка» і його участь у цій акції свідчить про те, що Парламент певною мірою бере участь в процесах щодо блокади АР Крим», - додав він.
Експерт зауважив, що зараз інформація у ЗМІ розпорошена і слід виокремити головні моменти, щоб мати повну картину щодо блокади Крим. «По-перше, слід звернути увагу, що з одного боку ми бачимо, що у нас є громадські організації такі, як «Меджліс», «Правий Сектор». З іншого боку їх очолюють народні депутати. Потік до Криму перекрили для вантажних автомашин. Якщо глибше поглянути на проблему, то ми зрозуміємо, що за цим потоком вантажівок стояли певні корпорації та організації, які направляли цей потік, які постраждали від блокади. По-друге, перекрили залізничну гілку, яка вела до Армянську, де розташований завод пана Фірташа та на сьогоднішній день, перекритий доступ до будь-яких матеріалів та продукції, що там виробляється. Отже, ми можемо казати про елементи корпоративної війни», - відзначив В. Потапенко
Варто згадати, що 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав нову військову доктрину. Головним нововведенням у цьому документі є те, що Україна визнає Російську Федерацію країною-агресором. Тому, ми можемо припустити, що в суспільство готують до того, що Крим варто блокувати через загострення відносин з Росією.
«На сьогодні влада в Україні колегіальна, тобто в нас не має одного диктатора, який диктує свої правила. Кожне рішення має бути підготовлено і зараз ми спостерігаємо саме цей процес. Спочатку виникає ідея, потім підключається одна – дві громадські організації, які мають суттєвий вплив у суспільстві і по реакції людей можна судити успішність просування початкової ідеї. Якщо реакція суспільства буде позитивною на блокаду Криму, то голосування також буде вдалим», - пояснив Експерт.
Завершуючи свій виступ В. Потапенко особливо відмітив, що енергетична блокада, на якій наполягає голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров, поки у Парламенті не розглядається. «Якщо б Верховна Рада розглядала це питання, то воно було б винесене на голосування. Зараз ми можемо спостерігати, що тільки «Правий Сектор» каже про блокування енергопостачання до Криму», - сказав В. Потапенко.
Фотоматеріали взято з відкритих джерел