Вячеслав Потапенко: що робити з "гумконвоями"?

< Назад до записів

Головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Вячеслав Потапенко прокоментував ситуацію стосовно гуманітарної допомоги з боку Російської Федерації в ефірі «112» каналу.

Експерт повідомив, що на сьогодні виникає багато питань стосовно російської гуманітарної допомоги. Зокрема, в ситуації, коли ці конвої зможуть проходити повз українські кордони. «Тобто майже легалізація їх на території України», - наголосив В. Потапенко.

«Ситуація є напруженою і конфліктною, але принципово не змінюється, і тільки через рік Україна і Росія виходить на певні домовленості в сфері гуманітарної допомоги.  Це дає відчуття перемир’я і закінчення цієї війни», -  зазначив експерт.

Виходячи з останньої інформації В. Потапенко припускає, що а ні українська влада не хоче приймати план Мореля та інші угоди, які зараз нав’язуються, а ні самопроголошені республіки. Але Франція, Німеччина та Росія на цьому наполягають.

«Оскільки на сьогоднішній день Петро Порошенко є головнокомандуючим і фактично він взяв під контроль всю зону бойових зіткнень в ДНР та ЛНР, добровольчі батальйони були відведені. Він може контролювати ситуацію і забезпечити процес контролю. Що стосується самих ДНР та ЛНР, то там є два військові корпуси, які підпорядковуються Російському Генеральному Штабу, і відповідно вони теж можуть контролювати процеси постачання гуманітарної допомоги», - додав експерт.

На думку В. Потапенко, питання постає в тому, що люди не розуміють нащо Україна тоді воювала цілий рік, якщо можна просто домовитись. «Хоча з іншого боку люди розуміють, що ця війна була за незалежність України і ми зберегли  державу, хоча і втратили контроль над 4 % території і 7 – 8% населення», - повідомив експерт.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери