А.Єрмолаєв на каналі "112 Україна"

< Назад до записів

3 листопада 2015 Директор Інституту стратегічних досліджень А.Єрмолаєв дав інтерв’ю телеканалу «112». (Повне відео можна подивитись тут). Він дав коментарі щодо останніх подій в Україні. За його cловами, країна знаходиться у психологічному шоці від того, що відбувається. Щодо арешту відомого бізнесмену та політика Корбана, то це більше схоже на викрадення людини. В Україні знайдеться чимало всім відомих людей, які теж заслуговують арешту, що визнав і Президент, і прокурор, а суспільство вже давно очікує арештів відомих корупціонерів.

Власне, половина правлячої верхівки на Україні має олігархічний характер, і зараз, під виглядом боротьби з корупцією, крок за кроком ліквідує своїх політичних опонентів, веде корпоративну війну. На жаль, влада використовує доволі брутальні методи ведення цієї війни, помітно чимало порушень, в тому числі і демократичних процедур, прав людини.

На думку А.Єрмолаєва, час арешту Г.Корбана пов'язаний не з виборами, а з тим, що попереду – грудень, дуже складний у політичному відношенні місяць, а владна коаліція існує лише номінально, пропрезидентські сили не мають голосів для прийняття законів. В Україні зараз існує реальна небезпека встановлення силового авторитаризму. Що далі? Влада створила ланцюг: поліцейський режим – репресії - захист олігархічної групи - боротьба з конкурентами.

Ще одне питання – заяви стосовно існування «чемоданів компромату» на деяких політиків. Чи не прийшов час провести ревізію людей, що прийшли до влади? Адже чимало існує тих політиків, хто занепокоєний, коли відкриються чемодани компромату на них самих, оскільки компромат можна знайти на будь-якого політика. Нинішня боротьба з корупцією дуже вибіркова, і у суспільстві немає сподівань, що лідером боротьби з нею стане діючий президент.

Небезпека в тому, що суспільство не помічає реальних злочинів, що відбуваються майже у нас на очах. Дуже непокоїть те, що на тлі масових порушень під час місцевих виборів, політики їх «не помічають», а влада нібито веде боротьбу за справедливість, фактично не просуваючись ні на крок.

Стосовно поточної діяльності Верховної Ради А.Єрмолаєв зауважив, що зараз Україні значно більше потрібен план встановлення миру, ніж пакет візових законів. В країні, де панує мілітаризм, зневага до людського життя та конституційного ладу, а влада та власність – десакралізовані, відкритий шлях до анархії. В ситуації розколу політичних еліт, війни, будь-яка спроба встановлення жорсткого авторитарного режиму призведе до соціального вибуху, і цьому не можна запобігти навіть зниженням тарифів на газ.

Використовуючи нинішні сумнівні методи проти корупціонерів, влада випробовує суспільство на міцність. А оскільки суспільство, схоже, не проти, то сам його стан є серйозною проблемою. На жаль, вся нинішня «боротьба влади з корупцією», це насправді лише боротьба з окремими корупціонерами, в той час як корупція залишається, оскільки вона є системним явищем. Обговорення цього явища в Україні повністю відсутнє.

А.Єрмолаєв підкреслив, що пострадяньска корупція радикально відрізняється від корупції в країнах Заходу: це явище фактично у нас прописано в законах та нормах. Проблема в тому, що після Майдану ця система не змінилася, що вже викликало обурення на Заході а також серед інвесторів. Але дещо все ж змінилося, і це – головне досягнення України після Майдану: становлення громадянської самосвідомості. Тому правити країною старими методами, за допомогою медіахолдінгів, політики, що знаходяться при владі, більше не зможуть, хоча й досі плекають таку ілюзію.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери