А. Єрмолаєв на телеканалі "112": Україна - у маховику революції

< Назад до записів

18 листопада директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв дав інтервью на телеканалі "112". Серед розглянутих тем були місцеві вибори, загострення конфліку на Донбасі, економічна та суспільно-політична ситуація в Україні. Відео виступу можна подивитися тут.

Крім того, стає все більш складною економічна ситуація внаслідок втрати ринків збуту у Росії. сли не будет выработана программа коммуникации с Российской федерацией в торговле, мы можем потерять не 600 миллионов долларов из-за продуктового эмбарго со стороны России, мы можем потерять прежде всего производство, потому что ряд предприятий на время будут, как минимум, остановлены. Потерять рабочую силу, которая будет вынуждена выйти на рынок и неизвестно, какую работу они найдут". "Я считаю, что сейчас нужно сделать всё, чтобы в течение конца ноября и декабря не допустить обострения эскалации и для этого нужно идти на переговоры. Нужен новый мирный план".

 Зокрема, А.Єрмолаєв вказав на те, що "революції тривають роками", і революція на Україні почалася ще 2004 року, але суспільство досі не побачило на побутовому рівні жодних здобутків після подій на Майдані, а так зване "перезавантаження влади" так і не відбулося.

"Революции длятся десятилетиями и фраза «Революция пожирает своих детей» связана с судьбой всех революций. Если кто-то подумал, что украинская революция, которая начиналась в 2004 году, продолжилась в 2013-2014 годах, уже закончилась сменой власти, тот либо ничего не понимает, либо циник. Революция только разворачивается, ни один революционный вопрос не решен". "Низкая явка на выборах говорит о том, что часть избирателей вообще не рассчитывает на то, что нынешние институты власти решат их проблемы".

 Отже, основні революційні події ще попереду, але протестувати суспільство, яке вже озброєне, хоча й неофіційно, буде по-іншому, ніж це було раніше. Крім вогнепальної зброї у домашні арсенали потрапляють гранати, а граната - це зброя "анонімна", що свідчить про певні зрушення у масовій свідомості.

 Наступний, 2016 може стати вирішальним для економіки України. Підсумовучи, А.Єрмолаєв зауважив, що в наступному році справжнім викликом для України стануть стосунки між місцевою владою, яка отримала більше повноважень після децентралізації, та центром, в умовах боротьби за ресурси.

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери