Засідання круглого столу «Пріоритети зовнішньої політики України на 2016 рік»

< Назад до записів

У понеділок 7 грудня 2015 року Українська асоціація зовнішньої політики та Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» провели спільне засідання круглого столу на тему: «Пріоритети зовнішньої політики України на 2016 рік». Головував на засіданні Володимир Хандогій, надзвичайний та повноважний посол, президент української асоциації зовнішньої політики. В засіданні прийняли участь Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», Олександр Купчишин, Андрій Гончарук, Костянтин Грищенко, Олександр Чалий, експерти Інституту стратегічних досліджень, фахівці у галузі зовнішньої політики, представники дипломатичних кіл та експертного товариства.

(Прослухати аудіозапис круглого столу (тривалість - 2 г 20 хв))

Учасники дискусії висловили різні думки стосовно зовнішньої політики української держави. Так, на думку відомого політолога В.Карасьова, саме існування цілісної зовнішньої політики України викликає сумніви, оскільки в країні немає послідовної внутрішньої політики. На думку Григорія Перепелиці, директора Інституту зовнішньої політики Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ, Україна знаходиться фактично у стані війни з Росією, і це треба визнати, оскільки визнання цього відкриє нові можливості. Однак більшість експертів займали більш помірковані позиції. На думку Олександра Чалого, президента «Грант Торнтон Україна», міжнародні організації, такі як ОБСЄ та ООН дуже допомогли Україні у досягненні примирення на Донбасі та зниження напруги. Україна має якомога швидше «заморозити» цей конфлікт, вважає він, і потім, поступово повертати його під свій контроль.

Між тим практично всі виступаючи були згодні в тому, що українська держава не має зовнішньополітичної стратегії, і лише реагує на зовнішні проблеми, та й то не належним чином. На думку К.Грищенка, українська дипломатія не забезпечена ні матеріально, оскільки фінансування зовнішньополітичного відомства зменшено втричі, ні інтелектуально, оскільки практично немає якісної аналітики.

Підсумовуючи дискусію, директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» зауважив, що сьогодні Україна має значно підсилити свою зовнішню політику та переосмислити її. Україні необхідно знайти «формулу миру», створити нові контактні групи для переговорів з Росією, оскільки у сучасній політиці, що визнають і провідні західні політологи, велике значення мають не тільки дипломати та представники влади, а й інші групи, що формують думку суспільства.

 На закінченні засідання пролунали заклики проводити круглі столи стосовно зовнішньої політики України регулярно, а також налагодити вихід друкованого видання, яке б сконцентрувало в собі інтелектуальні та аналітичні напрацювання фахівців, та стало б в добрій нагоді професійним дипломатам та урядовцям.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери