Андрій Єрмолаєв: Україні необхідно думати про підвищення статусу Мінського переговорного процесу

< Назад до записів

Незважаючи на те, що Мінський переговорний процес ще не дав практичного результату, цей формат потрібно продовжувати, але, водночас, підвищувати його статус. Таку думку директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв висловив під час засідання круглого столу на тему: «Пріоритети зовнішньої політики України на 2016 рік», який було організовано Українською асоціацією зовнішньої політики та Інститутом «Нова Україна».

«Мінський процес ще не дав практичного результату. Мінський формат потрібно зберегти, добиватися його подовження, але необхідно думати про підвищення його статусу», - наголосив Андрій Єрмолаєв. За його словами, рівень представництва в цьому процесі має бути підвищений за рахунок делегацій законодавчого органу і виконавчої влади. «Таку ж пропозицію потрібно сформулювати до переговорних сторін, в першу чергу до Російської Федерації. Можливо, залучити крім ОБСЄ ще й представників ЄС. Це б дозволило посилити переговорні позиції, відповідальність, рівень документів, оскільки сьогодні ми маємо справу тільки із заявами та протоколами», - зазначив Андрій Єрмолаєв.

Він наголосив, що негативною стороною Мінського процесу є дуже слабкі й вузькі переговорні позиції з яких виступає Україна. «Надзвичайно вузько виглядає проблема внутрішнього національного діалогу. В Україні робиться дуже мало для того, щоб знайти внутрішні національні форми вирішення конфлікту. Мова йде про контактні групи, круглі столи, форуми, але це потрібно робити, це потрібно пробувати. Без такої внутрішньої практики ми своїм партнерам не доведемо, що Україна сама готова до серйозної внутрішньої розмови про те, як себе облаштувати, коли війна закінчиться», -  переконаний директор Інституту «Нова Україна».

На його думку, обрання України непостійним членом Радбезу ООН необхідно використати як майданчик для повернення до пропозицій щодо переговорів на рівні учасників Будапештського меморандуму. «Туди є сенс запрошувати ЄС, ООН, ОБСЄ. Якщо б нам вдалося просунути цю ініціативу, можливо рівень взаємних гарантій і компромісів став би набагато вищим і Україна отримала б додаткові механізми захисту своїх національних інтересів», - сказав Андрій Єрмолаєв.

Він додав, що Україні необхідно шукати якийсь варіант легалізованих перемовин з Росією. «Можливо це особлива комісія високого рівня, можливо міжпарламентська комісія, але обмін лише заявами МЗС, телефонні переговори і зустрічі в Мінському форматі – це не вихід із ситуації», - переконаний експерт.

На його думку, Мінський переговорний процес засвідчив невирішеність проблем у великому трикутнику ЄС – Росія – Україна. «Потрібно шукати формат трикутника на високому рівні, який би постійно діяв. Мабуть у 2016 році доречно ставити б питання, що Мінський процес повинна супроводжувати якась трьохстороння комісія високого рівня. Нам потрібно сформувати чіткі переговорні позиції з міжнародною спільнотою стосовно того, які вона бачить шляхи і які варіанти виходу з того конфлікту, який вийшов вже далеко за межі України», - підсумував Андрій Єрмолаєв.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери