2015-й став роком "контрреволюції гідності"

< Назад до записів

 

Рік, що минає, став не просто роком втрачених можливостей, він, на жаль, став роком контрреволюції гідності, чим поставив під сумнів успішність українського проекту. Таку думку висловив директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв в ході прес-конференції «Україна в 2015: підсумки року» (див.відеозапис).

 

«Невирішені проблеми в економічній, політичній та гуманітарній сфері можуть створити конфлікти, які зруйнують українську державність. 2015-й - це не просто рік втрачених можливостей, цей рік, на жаль, став роком контрреволюції гідності, чим поставив під сумнів успішність українського проекту», - сказав Андрій Єрмолаєв.

 

За словами директора Інституту «Нова Україна» однією з головних проблем року що минає, стало небажання влади забезпечити мир на Донбасі. «Більшість заяв наших міжнародних партнерів свідчать: від України чекають конкретних, практичних кроків з реалізації мирних домовленостей, які були досягненні в ході Мінського процесу. Йдеться про забезпечення мирного режиму та території Донбасу, соціальний захист громадян, відновлення регіону», - зазначив Андрій Єрмолаєв.

 

Мінський процес викликає у багатьох розчарування, більшість політиків вважають його неефективним, але є підстави вважати, що не тільки Росія і сепаратисти, а й політичний Київ не зробив всього необхідного, щоб 2015-й рік став роком стійкого миру, підкреслив він. «Партія війни, яка є сильною в системі влади, часто домінує у прийнятті рішень над прихильниками мирного врегулювання», - вважає експерт.

 

На його думку, у 2016 році можливостей домовитися і забезпечити стійкий мир буде менше, ніж у 2015-му. «По перше, - фактор часу, по друге, - сторони протистояння - це армії, із підтримкою з двох сторін, і все це на фоні інформаційної війни, яка розділила всіх на своїх і чужих», - зазначив Андрій Єрмолаєв.

 

Говорячи про економічні підсумки, директор Інституту «Нова Україна» назвав 2015-й роком триваючої деіндустріалізаціі. «Йдеться про металургійний, хімічний комплекси, машинобудування. Все це веде до серйозних соціальних наслідків. Вже цього року без роботи залишились від 1 до 2 мільйонів чоловік. Якщо у 2016-му згортання реального сектора продовжитися, то на ринку праці виявиться ще мінімум мільйон осіб», - підкреслив він. На його думку, різке падіння доходів, зростання безробіття, згортання виробництва - все це призводить до росту протестних настроїв у суспільстві.

 

Андрій Єрмолаєв також підкреслив, що вибори у 2016 році є неминучими. «У якій послідовності вони пройдуть і коли - це несуттєво. Дана структура влади має найнижчий рівень довіри, вона дискредитована. Питання тільки політичних домовленостей, коли це станеться», - зазначив він.

 

Тому серйозний діалог політичних еліт відповідальних за долю країни - це питання номер один, вважає Андрій Єрмолаєв. «Вихід тільки один - знайти політичний компроміс, створити національну коаліцію, уряд довіри, форуми об'єднання. Все це завдання найближчих місяців. Якщо такий діалог не відбудеться - ми зіткнемося з проблемами, які можуть бути набагато болючішими, ніж ті, які ми переживали в 2013-2014 роках. Сьогодні необхідно вибудувати нову модель країни. Все це можна вирішити тільки через забезпечення й інституалізацію національного діалогу на всіх рівнях - від місцевого самоврядування до політиків».

Крім А.Єрмолаєва, у конференції взяли участь експерти Інституту - С.Денисенко, В.Лупацій, І.Клименко.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери