2016 рік має стати ріком миру - А.Єрмолаєв

< Назад до записів

 15 січня 2016 директор Інституту Стратегічних Досліджень "Нова Україна" А.Єрмолаєв був гостем студіі каналу "112", та відповів на запитання журналістів.

На думку директора Інституту, так званий "борг Януковича" це насправді офіційний державний борг України. Цей кредит взів легітимний уряд, і оскільки Росія використовує цей борг як важель політичного впливу, то Україні краще повернути ці гроші. До того ж, неповернення кредиту створює ризики іншого плану - зростання недовіри до України з боку фінансових інституций, корпорацій, майбутнії інвесторів.

Стосовно мінських угод, А.Єрмолаєв зауважив на те, что переговорні позиції, що лежать в їх основі - тупікові. Вони не можуть вирішити проблему Донбасу.
Необхідні нові позиції, зокрема - чітко вказати на правовий статус Донбасу."Втрата цих територій - неприпустима". "Є сенс шукати варіант автономії регіону. Яким він буде - це питання для перемовин. Поступки мають бути з двох боків - і з боку України, оскільки необхідні зміни в Конституції, де має зїявитися інститут автономії, і поступка з боку сепаратистів - відмова від статусу песпублік". Війна триває майже два роки, на Донбасі залишилося 3 мільйони осіб, які втомилися від війни, і через півроку ситуація кращою сама по собі не стане.

"Я вважаю, що варіант автономних регіонів, областей, без федерального договору, без політичної самостійності, є розумним". Але - має бути прийняте політичне рішення, необхідно відмовитися від "мови війни", нарешті, необхідно почути наших західних партнерів, які чітко на це вказували. Домовлятися про мир необхідно навіть в умовах постіних перестрілок та провокацій, оскільки цей конфлікт - багатошаровий, і в ньому багато неконтрольованих елементів. Але зараз вже навіть Росія зацікавлена в примиренні, оскільки конфлікт створює багато проблем вже для Кремля.

А.Єрмолаєв прокоментував і питання про передачу фабрики "Рошен" під трастове керівництво. "У наших політиків є унікальна риса.
До речі, вона була і у Януковича, який втік, і я з подивом виявив її і у діючого президента.  Одиниці людей у світі отримують шанс керувати молодими країнами, та реалізовувати свої задуми, ідеї. Нічого важливішого в карьєрі, в житті людини бути не може. Який бізнес? Які, вибачте, прибутки? Більшого успіху, ніж стати главою держави, бути не може. Один, злякавшись революції втік з "кешем", інший - вже другий рік продає в якісь трасти свій бізнес,
хоча при цьому він - заможна людина, яка входить до списку "Форбс", і вся країна два роки обговорює цю тему. Вони як приходять до влади бізнесменами, залишаються бізнесменами, та й уходять бізнесменами. І це велика біда. Більшого я там не бачу".

По завершенню інтервью А.Єрмолаєв привітав всіх зі святами та висловив сподівання, що 2016 рік, нарешті, стане ріком миру.
Блоги

Публікації

X
X

Партнери