Врегулювання ситуації на Донбасі потребує низки компромісних рішень

< Назад до записів

12 березня 2016 директор Інституту Стратегічних Досліджень "Нова Україна" А.Єрмолаєв був гостем студіі каналу "112". (Див. Відео). На запитання журналістів стосовно можливого призначення Р.Ахмєтова та Ю.Бойка керівниками окупованих територій Донбасу, він відповів, що ця можливість вже давно обговорюється в кулуарах української влади та на міжнародному рівні. Ці люди мають великий вплив на Донбасі, є крупними роботодавцями. Це дозволить відійти від розмов про федералізацію, та вирішити багато інших проблем, і нарешті, стати на шлях реінтеграції Донбасу. «Я б розглядав це як певний перехід, антикризовий менеджмент».

На думку директора Інституту, можливе і проведення референдуму, але не стосовно автономії регіонів Донбасу, оскільки це питання заполітизоване, а щодо посилення місцевого самоврядування. «Є один важливий нюанс, на який часто не звертають уваги політики та експерти: автономна республіка та автономна область – це різні речі. Я підтримую ідею розвитку автономії, оскільки практика Італії, Іспанії, та інших унітарних держав доводить, що це завжди збалансовує інтереси, завжди посилює державу».

Зараз, після складних перемовин у Парижі, Європа дуже хоче до червня вийти на рішення українського питання, нормалізувати стосунки з Росією, оскільки проблеми України вже стали проблемами всієї Європи, зауважив А.Єрмолаєв.

Тому дуже важливо, щоб українські можновладці вирішували проблему не через намагання перемогти, а через мінімізацію втрат, через мирний процес. Краще зробити декілька важких кроків до компромісу, ніж ризикувати, що ситуація загостриться, загрожуючи кризою у державі. «Нам потрібні не хірургічні, а хороші терапевтичні дії». Країна проходить через важкий період, і враховуючи урядову кризу, може просто не втриматися. Від президента Порошенко залежить, чи буде український проект стабілізований, чи ситуація загостриться.

«Українцям байдуже, які розборки йдуть поміж політичними партіями, вони чекають від влади двох речей – стабільності та реальних дій всередині країни, враховуючи ціни, безробіття, падіння реального сектору, та припинення того, що всіх налякало – війни, а вже яким силами – не так важливо». Європа нам допомагає, але ми маємо самі облаштовувати Україну.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери