Україна-ЄС: наступні двадцять п’ять років

< Назад до записів

В новому дослідженні фахівців Інституту "Україна-ЄС: наступні двадцять п’ять років" розглянуто весь спектр стосунків між Україною та Європейським Союзом, та зроблено прогноз їх розвитку на перспективу. "Прискорення історичних змін, які відбуваються останніми роками на європейському просторі, актуалізувало необхідність переосмислення реалій та уявлень, в рамках яких розвивалися відносини України із Об’єднаною Європою", говориться у документі, серед авторів якого -  А.Єрмолаєв, І.Клименко, В.Щербина, С.Денисенко, Л.Поляков. 

"Визначальним чинником у стосунках Україна – ЄС в останні десятиліття стало прагнення українського суспільства до зближення та набуття перспективи членства в євроспільноті. Громадянська революція 2013-2014 років, військово-політичний конфлікт з Росією, реформи економічного, правового та культурного просторів відбулися під гаслом європейської інтеграції. Зближення з Об’єднаною Європою виступило чинником мобілізації нації. Водночас, прагнення до цього стало тією метою, яка легітимувала масштабні зміни в житті десятків мільйонів людей, визначило їх уявлення щодо перспектив найближчого майбутнього.

 Нещодавно (06.04.16) у Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо ратифікації цією країною Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. За попередніми підсумками цього плебісциту за затвердження угоди висловились 38,1%, проти — 61,1% (кількість громадян Нідерландів, що взяли участь у голосуванні – 32,2%). Наразі остаточні результати будуть ще будуть уточнюватись. Так само поки що невідомі безпосередні політичні наслідки цього голосування.   

  З нашої точки зору, більш значущим фактором  для довгострокової стратегії України у відносинах із ЄС,все ж,становить не власне референдум. Відбуваються відчутні зміни у інформаційному та політичному фоні навколо стосунків Україна-ЄС, розпочинається формування якісно нового порядку денного".

В дослідженні також розглянуто виклики та ризики дезінтеграції ЄС, прогнози та сценарії його розвитку а також окреслені контури нової стратегії України у стосунках з Європейським Союзом.

Ознайомитися з повним текстом дослідження "Україна-ЄС: наступні двадцять п’ять років" можна в PDF файлі, що додається.

 

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери