Реформа судоустрою має стати початком глибоких конституційних змін

< Назад до записів

3 червня директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв був гостем в студії телеканалу "112". Розмова торкнулася, в першу чергу, політики України щодо Донбасу. На думку директора Інституту, незважаючи на певну політичну риторику, Україна все ще не має послідовного, зрозумілого плану щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

Важливою подіїю на початку червня стала судова реформа. Як зауважив А.Єрмолаєв, це дійсно знакова політична подія, значущість якої суспільство все ще не усвідомило, адже в Україні фактично створюється нова гілка влади - судова влада. За судову реформу віддали свою голоси як депутати від пропрезидентських фракцій, так Опозиційного блоку, що стало прикладом того, що політичні сили в Україні інколи здатні демонструвати надпартійне, дійсно державне політичне мислення.

Водночас, незважаючи на всі важливість судової реформи, підготовка до її проведення йшла кулуарно, влада так і не змінила старих звичок - але більше їй це не вдасться. Якби ж ця реформа не була проведена, то Україна фактично втратила би цілий рік політичного життя. Отже, реформа судоустрою має стати початком справді глибоких конституційних змін, на які чекає все суспільство.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери