Не тільки політики, але й виборці мають бути більш відповідальними

< Назад до записів

29 червня директор Інституту стратегічних досліджень А.Єрмолаєв прийняв участь в програмі "Эхо Украины». На його думку, в політичному класі  України фактично почалася здорова реакція на реставрацію режиму, адже наприкінці минулого року в Україні фактично пройшла контрреволюція у формі реставрації. Реставрована були система управління, відносини, управління силовими структурами і навіть, у певному сенсі, ідеологія. Враховуючи те, що у нас існують правлячі партії – БПП, Народний Фронт, та інші, то зараз всередині них виникли певні групи, які намагаються зберегти свою стару позицію, оскільки не згодні з реставрацією – і це прогнозоване та позитивне явище.

А.Єрмолаєв висловив думку, що цьому складу українського парламенту залишилося існувати недовго – максимум до весни 2017 року. Партії, які функціонують як політичні клуби популярних людей, себе вичерпали, тому не варто чекати, що нові партії Найема-Лещенка та Скаварелідзе-Касько,внесуть в політику щось нове. В сучасній політиці домінують медіа, інформація та фінанси, томи виникають питання, як ці нові політичні проекти зможуть розвиватися, і чи можуть вони розраховувати на перемогу. Єдиний їхній мобілізаційний ресурс – це антикорупційний популізм.

«У нас є три підходи, три уявлення про те, якою має бути українська нація майбутнього», сказав А.Єрмолаєв. Перший – це нація українців, з жорсткими вимогами щодо мови та культури. Інший підхід – нація-держава. Це державницький націоналізм, небезпечний за своєю сутністю. Третій підхід, це нація громадян, які самі обирають власну долю. Тоді вже не так важливо мовне питання, а важливо, чи робить та чи інша людина свій внесок в майбутнє нації. Цей підхід ще тільки формується.

Виникають питання - яка їхня політична платформа, економічна програма,ідеї облаштування країни? Яким є їхній політичний курс? Які вони мають ідеї конституційних змін, якою бачать зовнішню політику? «Сьогодні наш Інститут представив нову редакцію Конституції. Це – наша позиція. Ми обережно обійшли такі важливі розділи Конституції, як три перших, щодо конституантів, оскільки вони потребують широкого компетентного обговорення. Але ми вважаємо необхідним та важливим говорити про початок нового конституційного процесу в Україні, як Конституція перетворюється в новий суспільний договір, і які відповіді об’єднують суспільство, і яку роль в цьому може зіграти кожна політична сила.

Чому це важливо зараз? Тому що кожна політична сила, що заявила про своє бажання взяти владу, дала відповідь – що вона планує з нею робити.

«Якщо на протязі цього літа нам не вдасться створити суспільний конституційний комітет, почати серйозну розмову з бізнесом, політичними силами – про вихід на новий договір, то нові вибори нічого не варті, оскільки крім попси та обіцянок нічого не буде». На сьогоднішній день, на жаль, серйозної розмови про політичний курс, нові підходи до економіки, структурну перебудову так і нема. Серйозні економічні школи в нашій країні так і не затребувані, все робиться поспіхом, а наше експертне середовище – це люди із звичайною вищою освітою, які просто начитались книжок. Реальний ризик полягає в тому, що люди давно заплутались між популістськими пропозиціями різних груп, та серйозними державними рішеннями. І це не може не турбувати. Тому політичні сили мають бути більш відповідальними як за свої слова, так і дії, підкреслив А.Єрмолаєв.

Але відповідальними мають бути не тільки політики, а й виборці, розуміючи, що нові політики це не просто симпатичні обличчя, а ті люди, що мають представляти країну, формулювати політичні рішення, і відповідати за те, що вони роблять.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери