Пост-реліз - зміцнення неліберальної демократії може перетворитися в формування автократичного режиму

< Назад до записів

Зміцнення неліберальної демократії в Україні може перетворитися на формування повноцінного, добре організованого автократичного режиму. Цієї осені Україна опиниться перед вибором: або перезавантаження влади, або автократія з тоталітаризацією. Про це сказав директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв під час прес-конференції у Києві.

«Автократія з тоталітаризацією або перезавантаження і повернення до ліберальної демократії - ось той вибір, який нам усім доведеться зробити восени 2016 року. Очікування кризи в масовій свідомості, в політичному класі і серед експертів - вже критичне. Вже ні в кого немає сумніву, що криза буде», - сказав Андрій Єрмолаєв.

За його словами, новий політичний сезон ознаменувався атаками партії влади по периметру - як по відношенню політичних супротивників, так і по відношенню до конкурентів. «Підпал «Інтера», який вже очевидний як терористичний акт, наслідком якого є не проблема самого каналу, а проблема політичної опозиції», - вважає директор Інституту «Нова Україна». Крім того, він зазначив добре організований політичний скандал навколо Сергія Лещенка - одного з лідерів нової демократичної опозиції - партії «Демальянс», від якої було багато очікувань, аж до розколу коаліції і розпаду партії Порошенко. «Скандал навколо Лещенка фактично блокував кризу в парламентській коаліції і не допустив розколу партії», - підкреслив Андрій Єрмолаєв.

Схожі, але тіньові процеси відбувалися навколо партії Саакашвілі, додав він. «Ще недавно борець з корупцією на вищому рівні, який на нарадах з Президентом абсолютно спокійно в особах говорив хто, скільки і як кришує корупцію, тепер мовчить. Активно поширюється інформація, що Саакашвілі як глава Одеської адміністрації завершує свою роботу», - зазначив Андрій Єрмолаєв. На його думку, нейтралізація відразу двох політичних опонентів - «Демальянсу» та партії «Хвиля» - це один з добре продуманих, підготовлених кроків влади.

Директор інституту «Нова Україна» також додав, що зараз тема неприпустимості виборів і неприпустимості змін - це тема партії влади. «Але разом з тим, те, що відбувається в силових структурах, у виконавчій владі говорить про безперервні маніпуляції кадрами. Мало не щотижня зміщуються керівники обласних адміністрації, активно йде зміна менеджменту в силових структурах», - зазначив він.

Крім того, за його словами, в Україні відбувається процес збільшення присутності держави в повсякденному житті громадян. «Не мені вам говорити про те, яка кількість людей в результаті цілого ряду економічних заходів виявилася прямо залежною від бюджетної підтримки. Мова йде не тільки про пенсіонерів, мова йде про компенсацію за тарифи, про пільги, про безробіття. Більшість наших співгромадян швидше миряться з силою влади, ніж вірять їй і готові діяти так, як вона скаже», - вважає Андрій Єрмолаєв.

«Ми вчимося жити в умовах неліберальної демократії. Демократії, в якій немає свободи, демократії, яка перетворюється тільки в одну процедуру легітимності правлячої сили», - підсумував Андрій Єрмолаєв.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери