Круглий стіл "Життя, суспільство та громадська організація"

< Назад до записів

15 вересня в рамках проекту "Unext25" пройшло планове засідання круглого столу під назвою "Життя. Суспільство та громадська організація». Учасники засідання висловили цілий спектр поглядів на сучасне українське суспільство та його майбутнє.

Так, на думку В.Щербини, головного радника Інституту стратегічних досліджень, сьогодні в українському суспільстві існує певний образ бажаного майбутнього, але він залишається несформованим та невисловленим. Професор Володимир Судаков,завідувач кафедри теорії та історії соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, висловив думку, що владі в Україні необхідно докорінно змінити своє ставлення до громадян – людей потрібно сприймати не як споживачів, чи «голих, босих», а як носіїв різних видів капіталу - культурного, матеріального, соціального.

Схожі думки щодо небезпек сучасного світу висловили такі відомі люди та учасники дискусії як Емма Лібанова, Андрій Гриценко та Ярослав Жаліло – небезпека дезінтеграції суспільства, втрати людством розуміння багатьох речей, втрата еврістичного потенціалу.

Підсумовуючи обговорення, Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», звернув увагу на проблему відповідальності українських інтелектуалів за майбутнє своєї країни. «Відповідальність за формування нового образу майбутнього пов'язана не тільки з нашим бажанням намалювати, як правильно жити, а політиків вирішити, як правити в нашому майбутньому світі, але і з'ясуванням того, які можливості виникають, і що реально буде робити те суспільство, яке народжується зараз».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери