"Unext25" Круглий стіл «Діяльність».

< Назад до записів

27 жовтня в рамках проекту "Unext25" пройшло планове засідання круглого столу під назвою "Діяльність" (структура та образ майбутнього національного економічного життя, пострадянська спадщина та перспектива наступних 25 років). Серед основних аспектів дискусії були – стратегування економічного розвитку; «деінституалізація» пострадянської  економічної моделі та формування кластерів зростання; трансформація ролі України в міжнародному поділі праці. Модератором дискусії виступила Ірина Клименко, головний радник Інституту стратегічних досліджень.

 Учасники засідання, передусім, обговорювали економічні проблеми України, проблеми економічного розвитку та пошуків того місяця в світовому розподілу праці, яке має зайняти Україна в майбутньому. На думку М.Мінакова, доктора філософських наук, доцента НаУКМА, головна проблема полягає в тому, що утворився розрив між формальними та неформальними структурами, населення не довіряє державі, а державні структури знаходяться під контролем олігархічних груп, яких не цікавить рівень життя населення. Втім, як зазначив в своєму виступі Валерій Михайлович Ге?єць, доктор економічних наук, професор, академік НАН України, Україна вже зробила свій вибір, і це – розбудова ринкової економіки, а ті проблеми, які наша країна зустріла на цьому шляху, зустріли ї інші країни світу.

За словами директора Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» А.Єрмолаєва, в України склалася доволі специфічна «економіка Луі Віттона та картоплі», тобто мікс примітивних товарів та високотехнологічних послуг. Втім є й позитивний бік, адже народ України демонструє здатність до формування структур виживання за будь-яких обставин, і головне питання, чи стане Україна суб’єктом світової політики чи залишиться об’єктом зовнішніх впливів, адже наше сьогодення – це наше вчорашнє майбутнє.  Чи хотіли ми саме такого майбутнього?

В роботі круглого столу прийняли участь також Я.Жаліло, д.е.н., провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ, Андрій Блінов, керівник проекту аналізу конкурентоспроможності «Шлях до успіху», Наталія Татаренко, к.е.н., професор Дипломатичної академії, Володимир Судаков, завкафедрою теорії ті історії соціології Київського національного університету ім. Шевченка, співробітники Інституту, фахівці та активісти громадських організацій.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери