М.Саакашвілі може стати одним із лідерів нової опозиції - в інтересах президента

< Назад до записів

8 листопада директор Інституту стратегічних досліджень А.Єрмолаєв був запрошений до студії телеканалу "NewsOne". Розмова торкнулася питання відставки губернатора Одеської ОДА М.Саакашвілі.

На думку А.Єрмолаєва, проблема українських політиків в тому, що вони вважають себе або благодійниками, які весь час щось дають народу, чи обіцяють дати, або солдатами, тобто ніхто не вважає себе політиками. Деякі обставини навколо відставки М.Саакашвілі говорять про те, що ситуація це нестандартна та незвична. Саакашвілі був великим другом України під час Майдану, але його рішення йти в українську політику викликало певні запитання, оскільки він був президентом Грузії, а президент залишається зі званням президента назавжди – цей успіх, довіру народу не можна розміняти на дрібні речі. В той час у М.Саакашвілі  були більш-менш чіткі перспективи в українській політиці. Але з часом ситуація у владі змінилася, та й М.Саакашвілі порушив «правила гри» заявою про те, що корупцію «кришує» сама влада. Саакашвілі не розрахував те, що влада консолідувалася поза його спиною, і президенту він став не потрібен. Тому відставка Саакашвілі й стала питанням часу.

Втім, існує певна вірогідність того, що М.Саакашвілі стане одним із лідерів нової демократичної опозиції. Втім, «Українська політика вчить нас тому, що не можна вірити тому, що бачиш. Тому я не виключаю, що поява нової демократичної опозиції зі знаковими фігурами може піти на користь президенту, який думає про новий строк повноважень», підкреслив А.Єрмолаєв.

В подальшому в ході ефіру обговорювалися також гострі питання зовнішньої та внутрішньої політики України.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери