А.Єрмолаєв у ефірі «Шустер LIVE» : Європа у пошуках нової моделі євроінтеграції

< Назад до записів

14 листопада директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв прийняв участь у ефірі Шустер LIVE. Крім нього, у ефірі приймали участь народні депутати І.Гузь, М.Іонова, І.Мосійчук та політолог Т.Чорновіл.

В першу чергу обговорювалися результати виборів в Європі та Сполучених Штатах. На запитання, чи не свідчать результати цих виборів, зокрема перемога в Молдові нібито пророссійського кандидата Ігоря Додона, про посилення «друзів Путіна», А.Єрмолаєв відповів, що ці вибори свдчать, перш за все, про посилення національного егоізму в багатьох країнах. Якщо нібито проросійський президент І.Додон зможе вирішити проблему Придністровя, надавши йому певний статус у складі Молдови, та взявши цю територію під контроль, то це стане поразкою для Росії та підказкою для України.Дивитися на світ крізь призму «проросійскі» чи «проамериканскі» сили, це підхід російської пропаганди, зазначив А.Єрмолаєв, насправді все значно складніше.  В Україні виникла справжня «путінофобія», однак вона диктує дуже спрощений погляд на речі.

Стосовно посилення націоналістичних сил в Європі, А.Єрмолаєв зазначив, що це ознака того, що проект євроінтеграції у формі Європейського Союзу вичерпав себе, і у багатьох країн виникла необхідність формування нового балансу інтересів та формату стосунків, повертається ідея «великої Європи», і перш за все, від цього виграє Німеччина. «Це не проросійськість, і не проєвропейськість, це спроба повернутися до іншої моделі євроінтеграції», наголосив директор Інституту.

Розмова торкнулася і останніх подій в Україні, як під стінами Верховної ради, так і конфлікту під час  Погоджувальної ради. У відповідь на заяви депутата від Радикальної партії І.Мосійчука Андрій Єрмолаєв зауважив, що котел соціального незадоволення скипає,це очевидно, і це використовують всі політичні сили, і радикальні, і ліві. Проблема режиму в тому, що від дуже побоюється приходу різнокольорових колон демонстрантів.

Подивитися відео можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=qFuS8FTE3Ek


Блоги

Публікації

X
X

Партнери