"Unext25" Круглий стіл «Життєве середовище»

< Назад до записів

17 листопада в рамках  проекту "Unext25. Майбутня повсякденність" пройшло планове засідання круглого столу під назвою «Життєве середовище» (ландшафт майбутнього).

Серед основних аспектів дискусії були – місце України в ландшафті майбутнього; як буде змінюватися життєве середовище, природні ресурси, система природокористування, клімат, система розселення та вигляд міст тощо; як зміни вплинуть на формування життєвого середовища людини та суспільства.

Модератором дискусії був В’ячеслав Потапенко, д.е.н., головний радник Інституту стратегічних досліджень.  Учасники засідання торкнулися як економічних проблеми України, так і проблем повсякденного життя, а також екології. За словами директора Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» А.Єрмолаєва, для наших співвідчизників сьогодні характерно ставлення до своєї землі та природнього середовища в цілому як до «трофея», і подібно тому, як сучасні італійці чи жителі Єгипту отримують зиск зі своєї історичної спадщини, до створення якої вони не мають ніякого відношення, так і сучасні українці фактично використовують радянську спадщину. Тим часом в суспільстві переважають тенденції руйнування, а не розбудови.

В роботі круглого столу прийняли участь також Я.Жаліло, д.е.н., провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ, Володимир Судаков, завкафедрою теорії ті історії соціології Київського національного університету ім. Шевченка, співробітники Інституту, фахівці та активісти громадських організацій. Зі спеціальним докладом щодо перспектив альтернативної енергетики та нейтралізації радіоактивних відходів виступив професор В.І.Висоцький, завідувач кафедрою математики та радіофізики Київського національного університету ім. Шевченка.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери