"Unext25" Круглий стіл «Cвіт навколо».

< Назад до записів

1 грудня в рамках проекту "Unext25" пройшло засідання круглого столу під назвою "Світ навколо". Серед основних аспектів дискусії були – криза світового устрою та сценарії його перезавантаження; мультиполярний світ та конкуренція нових спільнот; близьке майбутнє Європи. Модератором дискусії був Святослав Денисенко, головний радник Інституту стратегічних досліджень.

Світ навколо нас, зазначив А.Єрмолаєв, директор Інституту, це розгортання світу націй. Геополітичного підходу для розуміння світу вже недостатньо. Конфлікт України з Росією має геокультурний характер. Народжується новий геокультурний устрій. Це і є новий глобальний «Вестфалітет». Проблеми Євросоюзу були прогнозованими, оскільки багато планів ЄС не реалізовано. Передусім, в Європі відчутні не проблеми безпеки порядку, а проблеми безпеки розвитку.

В.Лупацій, головний радник Інституту стратегічних досліджень наголосив, що новий світоустрій, в якому відбувається «глобальне пробудження»,  буде не мульти-, а «аполярний», в якому будуть конкурувати різні моделі соціальної трансформації. Головне, що вони зможуть запропонувати людям – консенсус еліт чи новий соціальний лад?

В.І.Висоцький, професор Київського національного університету ім. Шевченка, в своєму виступі підкреслив значення науково-технологічної сфери. Наприклад, Китай веде агресивну політику розвитку та засвоєння новітніх технологій. «У нас в Україні є освіта, є мізки, є креативні люди. Майбутнє України, це науково-технологічний хаб».

О.Ляшенко, д.є.н, професор Національного інституту стратегічних досліджень, також з оптимізмом оцінює перспективи України: «у нас є точки зростання, а головний драйвер розвитку зараз – це агропромисловий комплекс. Жодного песимізму стосовно майбутнього України бути не може».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери