В НАТО Україну не очікують: вона створює ризик нової війни

< Назад до записів

В контексті російської агресії вступ України до НАТО розглядається багатьма експертами як єдиний засіб врятуватися від дружніх обіймів нашого північного сусіда. Чи потрібно НАТО Україні? Та чи потрібні ми Північно-Атлантичному Альянсу? Про це йшла розмова у програмі «Експертна думка» Чорноморської ТРК з директором Інституту стратегічних досліджень А.Єрмолаєвим.

«Трамп може здивувати тим, що підтримати ідею створення європейських збройних сил як елемент оновленого НАТО.  Питання не тільки в тому, куди ми вирішили вступати, але й чи вирішили це там, кого ми вибрали. НАТО не очікує Україну, про це неодноразово заявлялося, причому з кількох причин. Незалежно від наших декларацій, у нас багато проблем з політичною системою, вона, на жаль, лише «фасадно-демократична». По-друге, у нас дуже багато проблем з соціальною організацією, з системною корупцією.  По-третє, Україна несе Заходу загрозу військового конфлікту з Російською Федерацією. НАТО не буде воювати на території України з Росією, тим  більше – не будуть воювати майбутні збройні сили Євросоюзу. Це треба просто зрозуміти».

«Я би зробив дві речі. По-перше, на одну добу виключив би всі телеканали, щоб люди посиділи в тиші. А по-друге, хоча б на місяць – мораторій на присутність в ефірах, особливо в ток-шоу політиків і експертів, включаючи і мене. Щоб люди послухали гуманітаріїв, філософів, психологів, медиків… Це дуже просунуті люди, які є інтелектом нації, які зараз змушені слухати всю цю  політику».

Навіть шанси вступити в НАТО в майбутньому виглядають примарними, враховуючи те, що це дуже довгий та важкий шлях, а наші європейські партнери добре розуміють те, в якому стані знаходиться Україна. Реальних шансів вступу до НАТО у України зараз практично немає, їх не було і в минулому, хоча в 90-роки був шанс більш тісної співпраці з НАТО, партнерства з альянсом. Більше того, виникли ризики, які унеможливлюють серйозну розмову про НАТО: Україна створює ризик нової європейської війни. Європейці розуміють, що це виклик, з я ким треба рахуватися».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери