Нові закони про мову дискредитують українську національну ідею

< Назад до записів

Спроби нинішньої влади провести примусову українізацію викличуть неприйняття з боку значної частини населення і дискредитують українську національну ідею як таку. Українська ідея стане асоціюватися з чиновницьким свавіллям і управлінської неефективністю. Про це розповів експерт Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Олександр Левцун. Він підкреслив, що в історії сучасної України актуалізація мовного питання неминуче приводила до посилення соціальної напруженості. На його думку, політику підтримки української державної мови слід проводити зважено, неконфліктно, без репресій по відношенню до інших мов.
 
«Законопроекти про мову викликають особисто у мене відчуття тривоги, непозбувної бентегі. Невже історія нас нічому не вчить? Адже у нас зовсім недавно вже були проблеми з мовним питанням. Варто згадати наскільки конфліктогенним є мовне питання, як розколювали суспільство і сіяли ворожнечу суперечки про державний статус мови, як спекулювали на мовному питанні демагоги в ході виборів», - сказав О.Левцун.
 
На його думку, мовні законопроекти ведуть не тільки до конфліктів у великій політиці, а й зачіпають мільйони простих людей. О.Левцун зазначив, що законопроект «Про державну мову» передбачає перевірку знань мови широкого кола працівників державного сектора. «Незнання мови на належному рівні ставить під загрозу звільнення медичних, соціальних і педагогічних працівників в російськомовних Південно-Східних регіонах. Уявіть ситуацію, що за неналежне знання мови в Мар'їнці звільняють літнього вчителя, який все своє життя викладав математику російською мовою ... Який це буде подарунок для російських ЗМІ".
 
На думку О.Левцуна, автори законопроектів про українську мову мають на меті привернути до себе увагу і мобілізувати електорат. «Мовне питання для них - це передвиборча фішка». «Чи потрібна Україні політика на підтримку української державної мови? Так, безумовно! Але вона повинна бути в першу чергу зваженою і неконфліктній, вона не повинна вдаватися до обмежень і санкцій по відношенню до інших мов ». Щоб забезпечити конкурентоспроможність української мови і україномовного продукту, необхідно розвивати культурну, ділову, суспільно-політичне середовище, наближати її до зразків передових країн, вважає О.Левцун.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери