С.Денисенко: Трамп продемонстрував намір змінити світовий порядок

< Назад до записів

Президент США Дональд Трамп виступає за перегляд всього світового порядку. Його перші рішення про ревізію інститутів, які відповідали за систему глобальної безпеки і систему глобальної торгівлі, ревізія торгових угод і міграційної політики - прямий тому доказ. Про це розповів головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Святослав Денисенко в своєму відеоблозі.
«Дональд Трамп за 10 днів встиг дуже багато: змінено структуру Державного департаменту, проведена ревізія міграційного законодавства, істотні зміни відбулися у відносинах США з сусідами, зокрема, - рішення про будівництво стіни на кордоні з Мексикою, яка фактично означає перегляд партнерства в рамках Північноамериканської зони вільної торгівлі », - сказав С. Денисенко.
Він нагадав, що перед виборами в США існувала інтрига, в якому таборі країна опиниться після виборів: чи стануть США лідерами консерваторів - тими, хто буде намагатися зберегти існуючий глобальний ліберальний порядок, або перейдуть в стан ревізіоністів. «За фактом сьогодні ми можемо говорити про те, що Трамп стає лідером тих, хто виступає за перегляд світового порядку: його рішення про реформування ООН, НАТО, ревізії всіх торгових угод, міграційної політики - це те, на чому тримався світ, який ми знали останні 20 років», - сказав С. Денисенко.
За його словами, дехто вже називає рішення Д. Трампа кризою існуючого світового порядку. «Десь з цією думкою можна погодитися, але питання в іншому: чи стало це несподіванкою? Напевно ні. Якщо згадати недавню історію, то вже з 2008 року ми говоримо про те, що світовий порядок знаходиться в кризі. Маю на увазі серпневу війну Росії та Грузії, глобальну економічну кризу, яка змусила центробанки приймати досить неординарні рішення, «арабські весни», запит на зміну світового порядку, який виник в нових центрах сили, зокрема в Китаї», - зазначив С . Денисенко.
На його думку, тепер США зроблять ставку на перегляд існуючих багатосторонніх угод і укладання двосторонніх угод. «Наступний момент - це боротьба за збереження долара як світової резервної валюти. Вирішуватися це питання буде на Близькому Сході, та буде прив'язано до нафти. Від Трампа можна очікувати нових рішень про включення США в більш масштабну в боротьбу з ІДІЛ і розширення зони безпеки і зони безпосереднього контролю США на Близькому Сході ».
С.Денисенко підкреслив, що основними конкурентами в цій новій конфігурації виявляються не Іран, Північна Корея та Росія, а, найімовірніше, новими конкурентами США стануть Китай і ЄС. «В умовах скорочення ринків та ризиків глобальної депресії, найважливішим завданням для Трампа стануть реіндустріалізація економіки і витіснення конкурентів з американського ринку споживання. Звідси посилення риторики президента США щодо Китаю, зокрема, з проблеми Тайваню і розмови про те, що європейська валюта слабка », - зазначив С. Денисенко.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери