В. Потапенко: Президент ветував два екологічних закони під впливом фінансово-промислових груп

< Назад до записів

Україні необхідні закони, згідно з якими будь-яке державне планування буде проходити екологічну експертизу, яка є обов'язковою відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Про це заявив головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» В'ячеслав Потапенко в своєму відеоблозі. За його словами, такі закони були підготовлені і прийняті, але президент ветував їх під впливом фінансово-промислових груп.

 «Останні два з половиною роки екологи та фахівці з різних міністерств і відомств за участю міжнародних експертів готували два закони, які є обов'язковими відповідно до підписаної Угоди про асоціацію Україна-Євросоюз. Йдеться про закон про стратегічну екологічну оцінку та закон про оцінку впливу на навколишнє середовище. По суті, мова йде про абсолютну зміну системи оформлення документів державного планування. Тобто будь-які плани, крім таємних, секретних, військових і фінансових, в тому числі містобудівні плани, плани розвитку сільського господарства і так далі, повинні проходити так звану стратегічну екологічну оцінку», - сказав В.Потапенко.

 Він також повідомив, що ці два законопроекти були затверджені парламентом, але ветовані президентом.

 «Ці закони пройшли два читання. Вони були прийняті Верховною Радою. І тоді включилися фінансово-промислові групи, включилися мери, включилися державні адміністрації. Це ж виходить, що їм треба буде проводити реальну експертизу проектів, і якщо вони будуть будувати якісь нові підприємства, вони будуть істотно дорожче, тому що вони повинні захищати навколишнє середовище ... Вони, звичайно ж, відразу побігли до нашого президента ... І він під впливом фінансово-промислових цих груп просто ветував ці два закони. Там є півтори сторінки юридичного пояснення, яке він надіслав, воно знаходиться на сайті Адміністрації Президента, без конкретного переліку зауважень», - зауважив експерт. Виявилось, що українська влада не дуже піклується про екологію. Це викликало обурення в ЄС.

 На сьогоднішній день закон допрацювали. В. Потапенко закликав суспільство звернути увагу на ці законопроекти, щоб парламент прийняв їх. Інакше, додав він, «якщо до нас будуть приходити інвестиції, то ці західні інвестори у нас можуть будувати, як в будь-який африканській країні», не піклуючись про стан здоров'я населення і навколишнього природного середовища.

 Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» був прийнятий в цілому 4 жовтня 2016 року, але 31 жовтня Президент ветував його. 17 січня Верховна Рада не змогла прийняти закон з пропозиціями Президента. Закон «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» був прийнятий в цілому 4 жовтня 2016 року, потім він був ветований Президентом, а 17 січня парламент не зміг прийняти цей закон з пропозиціями Глави держави.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери