В. Щербина: Дискусія про еміграцію - для молоді корисна та продуктивна

< Назад до записів

Наявність в соціальних мережах дискусії про перспективи еміграції з України - продуктивний процес. Про це заявив головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Віктор Щербина. На його думку, молоді люди в процесі такої дискусії починають думати про свої життєві перспективи.

«Сама наявність цієї дискусії дуже продуктивнf. Чому? Тому що молоді люди в процесі такої дискусії починають думати про свої життєві перспективи, що дуже добре. Оскільки у нас дуже багато людей, схильних жити в «паралельному просторі», «це все мене не стосується», - вважає експерт.

За його словами сам простір моральних дискусій - дуже неоднорідний.

«Є різні типи моралі. Є тип моралі, який орієнтований на традиційний соціокультурної уклад, в якому норми і правила, якими людина керується. Вони не залежать від його особистого життя, і вони запропоновані ззовні ... Наприклад, бог дав 10 заповідей, або держава прописала: що значить бути патріотом. Можна взяти і написати такий кодекс: бути патріотом - значить перше, друге, третє, четверте. І з цієї точки зору виходить, звичайно, що їхати кудись - це порушувати ці моральні норми », - зазначив В. Щербина.

У той же час, з точки зору індустріального суспільства, у відомому принципі французької революції «Свобода, рівність і братерство», «свобода» стоїть на першому місці.

«(Така) людина, виходячи зі своїх життєвих умов і переваг, має право вибирати місце проживання, місце роботи. Вона може вибирати те чи інше суспільство як прийнятне для себе життєве середовище. І у нас багато людей, які орієнтовані на такий тип цінностей, і з їхньої точки зору це є нормальним. Тому патріотизм не вимірюється порушенням цих зовнішніх норм », - підкреслив В. Щербина.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери